Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2019, 14:55 Aktualizované dňa 25.08.2019 o 16:16

"Jankovská spáchala atentát na spravodlivosť." Matovič vyzval Pellegriniho a Gála, aby ju okamžite odvolali

  • Šéf OĽaNO Igor Matovič svoju výzvu predostrel na brífingu v nedeľu poobede pred budovou ministerstva spravodlivosti.
  • Matovič tvrdí, že údajné správy Jankovskej s Kočnerom sú dôkazom prepojenia Smeru s vraždou novinára.
  • Podľa šéfa obyčajných by v súčasnosti mala celá opozícia stáť pred ministerstvom a apelovať na jej odvolanie.

Šéf OľaNO Igor Matovič vyzval premiéra Petra Pellegriniho a ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby okamžite odvolali štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. Matovič svoju výzvu predostrel na brífingu v nedeľu poobede pred budovou ministerstva spravodlivosti.

Matovičova výzva

Reakcia prišla po zverejnení informácie, že si Jankovská s Marianom Kočnerom vymenili vyše tisíc správ. "Spáchala atentát na spravodlivosť na Slovensku. Pellegrini a Gál sa svojim nekonaním spájajú s týmto atentátom. Vyzývam Pellegriniho, aby zajtra zvolal vládu ak jeto potrebné a odvolal ju z funkcie," vyhlásil Matovič.

Dodal, že ak toto má byť žena, ktorá má stoličku na ministerstve, tak Slovensko nie je správny štát. Matovič zopakoval, že ak nebude odvolaná, v pondelok chystá protest. "V pondelok od 9.00 hod. začneme celodenný protest. Bol by som rád, aby sa Pellegrini zobudil a ukázal, že nie je len bábkou v rukách Roberta Fica." 

"Jankovská celému Slovensku tvrdila, že Kočnera nepozná a nie je s ním v kontakte. V skutočnosti si s ním až do jeho zadržania písala viac ako tisíc správ," zdôraznil Matovič.

Dôkazy proti Smeru

Tvrdí, že údajné správy Jankovskej s Kočnerom sú dôkazom prepojenia Smeru s vraždou novinára. Dodal, že v súčasnosti by mala celá opozícia stáť pred ministerstvom a apelovať na jej odvolanie.

Pellegrini v sobotu (25. 8.) povedal, že v prípade Jankovskej bude konať, ak sa podozrenia potvrdia. Gál podľa svojich slov okamžite po potvrdení väzieb na Kočnera podá návrh na jej odvolanie.

V prípade ak by strana Smer-SD, ktorá ju do funkcie nominovala, trvala na jej zotrvaní v pozícii, zváži Gál podľa svojich slov zotrvanie vo funkcii ministra.

Polícia vykonala vo štvrtok zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala. Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov.

Meno štátnej tajomníčky sa malo objaviť v údajnej komunikácii podnikateľa Mariana K., ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.