Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2019, 14:41

Kvôli pamätnému výroku čelil posmechu. Teraz si Danko dal registrovať značku "Človek človeku"

Šéf SNS a parlamentu Andrej Danko požiadal o registráciu obrazovej ochrannej známky s názvom „Človek človeku“.

Kvôli pamätnému výroku čelil posmechu. Teraz si Danko dal registrovať značku "Človek človeku"
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Koniec januára 2017. Šéf parlamentu Andrej Danko sa nachádzal na Župnom námestí, kde sa zúčastil na spomienkovej akcii k Medzinárodnému dňu pamiatky obetí holokaustu, na ktorom sa odovzdávali ocenenia "Spravodliví medzi národmi."

Nič by na tom nebolo špecifické, keby Danko vtedy nepovedal pamätný citát, ktorý sa stal hitom internetu.

Človek človeku
Zdroj: Úrad priemyselného vlastníctva

​„Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám, ľuďom,“ vyhlásil vtedy Danko.

Dnes z tohto citátu profituje. Podľa informácie Denníka N šéf SNS požiadal na Úrade priemyselného vlastníctva o registráciu obrazovej ochrannej známky s názvom „Človek človeku“.

Rovnaký fond a farbu používa strana SNS aj na bilbordoch. Dankova strana už tento slogan používa. Objavil sa napríklad na opaľovacích krémoch, ktoré rozdávali ich členovia v lete na kúpaliskách.

SNS využíva predmetný slogan. Tak ako máme registrované iné známky, chceme aj túto,“ vysvetľuje pre Denník N hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

Danko odvtedy musel tento svoj výrok veľakrát obhajovať. Tvrdil, že ho opozícia vytrhla z kontextu. "Podstatou mojej myšlienky bolo, že ani zviera nedokáže tak ublížiť, ako človek. Vyzdvihol som, že nás dnes židia dokážu oceniť, aj keď sme patrili k národom, ktoré im ubližovali. Ak to strihnete, vznikne veta, na ktorej sa smeje celý národ,“ povedal pre webnoviny.sk Danko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.