Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2019, 12:04 Aktualizované dňa 23.08.2019 o 12:27

NAKA pokračuje v akcii. Mobily zhabali aj sudkyniam a prokurátorovi, ktorých spájajú s Kočnerom

Akcia súvisí s prelomenou komunikáciou Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema.

NAKA pokračuje v akcii. Mobily zhabali aj sudkyniam a prokurátorovi, ktorých spájajú s Kočnerom
Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) pokračuje v procesných úkonoch, ktoré majú súvisieť s trestnými činmi korupcie a zneužívania právomocí verejného činiteľa.

​​"Pokračujeme v procesných úkonoch, k miestam a osobám sa nateraz nebudeme vyjadrovať," uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Bližšie informácie však ku konkrétnym činom polícia zatiaľ neuviedla. Na úkony polície upozornila TV Markíza.

Akcia súvisí s Threemou

Akcia súvisí s prelomenou komunikáciou Mariana Kočnera obvineného v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej cez aplikáciu Threema, ktorá ukazuje, ako mal kontroverzný podnikateľ vo svoj prospech ovplyvňovať predstaviteľov štátnych orgánov - policajtov, prokurátorov a sudcov.

V štvrtok zhabali telefón štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej. Tú Kočner v komunikácii označoval za svoju opičku. 

"Miesto Mumlavej (Lucia Žitňanská, ktorá skončila na čele ministerstva spravodlivosti v marci 2018, pozn. red.) nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička," napísal Kočner Alene Zsuzsovej, rovnako obvinenej v prípade dvojnásobnej vraždy.

Dve sudkyne a prokurátor

Telefóny tiež včera polícia zaistila podľa informácií Denníka N minimálne dvom sudkyniam. Zuzane Maruniakovej z Okresného súdu Bratislava V, ktorá rozhodla v prospech Kočnera o zmenke v hodnote osem miliónov eur, pričom zmenku nedala preskúmať.

Druhou je Miriam Repáková z Okresného súdu Bratislava I, ktorá svojím rozhodnutím umožnila ľuďom blízkym Kočnerovi prevziať firmu Technopol Servis s majetkom v hodnote 20 miliónov eur. Minister spravodlivosti Gábor Gál ju preto navrhol disciplinárne stíhať.

Polícia má taktiež mobil prokurátora Bystríka Paloviča, ktorý je podozrivý z napojenia na Kočnera. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.