Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 16:08

Je to držiak na káble a antény, kritizuje Hlina Dankov stožiar. Národná rada sa bráni

Podľa Kancelárie Národnej rady je stožiar technologickým unikátom.

Predseda KDH na Facebooku kritizoval stožiar, ktorý dal pred parlamentom postaviť jeho predseda Andrej Danko. Stožiar totiž podľa Hlinu nie je vlajkovým stožiarom ale len upraveným energetickým stožiarom, aké sa vyrábajú vo veľkom. 

"Sú to šuflikanti, hochštapleri, ktorí slovenskú vlajku používajú len na prekrývanie svojej neschopnosti a zlodejín," napísal Hlina na margo SNS.  Ako dodal, spomínané energetické stožiare sa štandardne vyrábajú v pozinkovanej úprave a dali ho len natrieť. 

"Takto šlendriánsky môžete natierať ohradu pre ovce niekde v krkahájoch a nie stožiar okolo ktorého denne prejdú stovky turistov," dodal Hlina a fotkami upozornil na zošúchavajúcu sa farbu. 

​Kancelária Národnej rady však tomuto tvrdeniu oponuje. Ako uvádza vo svojom stanovisku, "podliehala vysokým technickým nárokom a celková odborná príprava a zhotovenie trvalo niekoľko mesiacov. Konštrukčne je stožiar unikátom na vysokej technickej úrovni, na jeho technickom návrhu sa spolupracovalo s kolegami z maďarského parlamentu."

Kancelária zároveň Hlinovi odkazuje, že stožiar nestavali poslanci SNS. "Apelujeme touto cestou na pána Hlinu, aby si skôr hľadal iné témy pre svoj politický marketing. Svojím dnešným statusom na sociálnych sieťach, žiaľ, znevažuje prácu a odborné znalosti všetkých ľudí, ktorí sa podieľali na osádzaní a príprave tohto vlajkového stožiara pre štátnu vlajku SR."

Stožiar pred parlamentom vztýčili len minulý týždeň, vlajka na ňom bude slávnostne vyvesená počas dňa otvorených dverí 1. septembra. Jeho výstavba už od začiatku vyvolala rozporuplné reakcie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.