Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 16:01

Prvá etapa výstavby Sky Parku sa končí. Pozrite si, ako vyzerá bratislavský projekt

Rekonštruovaná historická budova poskytne ako verejné miesto priestor na komunitný život, umenie i kreatívny priemysel.

Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky (NKP), pokračuje podľa harmonogramu s plánovaným otvorením v lete 2020. O postupe prác na štvrtkovom kontrolnom dni informovali zástupcovia investora.

"Ukončili sme rekonštrukciu vonkajšieho plášťa budovy, pričom sme v maximálnej možnej miere zachovali pôvodné murivo. Tam, kde to nebolo možné, sme použili tehlovú konštrukciu, ktorá korešponduje s pôvodným vzhľadom objektu," ozrejmil výkonný riaditeľ spoločnosti Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Obnova teplárne

V súčasnosti sa podľa jeho slov už realizujú práce aj vo vnútornej časti budovy. "Realizujeme vnútorné nosné konštrukcie, paralelne sa bude montovať fasáda, príde obnova strechy a realizácia interiéru," dodal.

Keďže ide o historický objekt s dodatočnými stavebnými zásahmi, bolo podľa Nevolníka potrebné rátať počas prác aj s komplikáciami týkajúcimi sa stavu pôvodných konštrukcií. "Vyskytli sa i v tomto prípade, nič však neohrozuje časový harmonogram či funkčné využitie zrekonštruovanej budovy," povedal a potvrdil, že slávnostné otvorenie by sa malo uskutočniť na prelome druhého a tretieho kvartálu roka 2020.

Veľký projekt

Rekonštruovaná historická budova poskytne ako verejné miesto priestor na komunitný život, umenie i kreatívny priemysel, sídlo v nej budú mať coworkingové "zdieľané" kancelárie primárne určené na startupy a pre malých podnikateľov.

Jurkovičova tepláreň je súčasťou polyfunkčného komplexu Sky Park s mestským parkom od svetoznámej architektky Zahy Hadidovej, ktorý vyrastá v bývalej industriálnej zóne medzi ulicami Čulenova, Továrenská a Bottova. V rámci projektu obytných a kancelárskych budov postavia aj nový verejný park s rozlohou viac ako 30-tisíc štvorcových metrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata