Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 15:29

"Za každú ďalšiu hlavu odmena desaťtisíc eur." Okrem prokurátora mali plánovať aj vraždu jeho ženy a detí

V prípade objednávky vraždy prokurátora Maroša Žilinku vyšli najavo ďalšie skutočnosti.

"Za každú ďalšiu hlavu odmena desaťtisíc eur." Okrem prokurátora mali plánovať aj vraždu jeho ženy a detí
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Prokurátor Maroš Žilinka priznal, že v prípade objednávky jeho vraždy mala byť spolu s ním zavraždená aj jeho manželka a deti. 

"Objednávka bola daná na moju osobu tak, že moja vražda je priorita, ale že keď sa podarí zneškodniť aj príslušníkov rodiny, za každú ďalšiu hlavu je odmena desaťtisíc eur. Príslušníci rodiny boli v objednávke špecifikovaní ako manželka a dve deti," povedal Žilinka pre český týždenník Respekt. 

​Žilinka o objednávke jeho vraždy povedal aj to, že sa k tomu objednávateľ uchýlil pre to, že to pri ňom nevedeli zariadiť ani peniazmi ani inak. "Aké lepšie vysvedčenie môžem ako prokurátor dostať než to, že si so mnou taká osoba neporadí peniazmi ani inak - a jediným spôsobom, ako mi zabrániť v práci na prípade, je ma zlikvidovať," skonštatoval.

Avšak to, že mali chcieť zlikvidovať aj jeho rodinu je podľa neho nová informácia. Pre Respekt to označil za "otrasné." 

Okrem Žilinku sa mali pripravovať aj vraždy advokáta Daniela Lipšica a prokurátora Petra Šufliarskeho. Z príprav ich vrážd obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. Všetci sú obvinení aj v prípade úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, v ktorej je obvinený aj Marian Kočner. 

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali. Podľa Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj preto sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV.

Začiatkom tohto roku Zsuzsovú obvinili aj v prípade objednávky vraždy hurbanovského exprimátora Lászloá Basternáka. Toho v roku 2010 zastrelili priamo pred jeho domom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.