Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2019, 12:54

Členovia senátu Najvyššieho súdu odmietajú, že by Kočner zasahoval do ich rozhodovania

Sudcovia reagovali na údajnú komunikáciu Kočnera, v ktorej mal spomínať ĽSNS ako poistku vlády Roberta Fica po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Členovia senátu Najvyššieho súdu odmietajú, že by Kočner zasahoval do ich rozhodovania
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Všetkých päť členov senátu Najvyššieho súdu SR (NS) SR, ktorý zamietol rozpustenie parlamentnej strany ĽSNS na návrh generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, odmieta, že by poznali obvineného a obžalovaného Mariana Kočnera.

Rovnako, že mohol zasahovať do rozhodovania senátu v prípade ĽSNS. Vyjadrenie sprostredkovalo Tlačové oddelenie NS SR.

​S Kočnerom sa nepoznajú

Predsedníčka senátu NS SR Jana Zemková zdôraznila, že Kočnera nepozná a nemá žiadnu vedomosť o jeho zasahovaní do rozhodovania. Ďalšia predsedníčka senátu Najvyššieho súdu Nora Halmová rovnako odmietla akékoľvek ovplyvňovanie pri svojom rozhodovaní.

"Ako som už v médiách uviedla, s Marianom K. sa nepoznám. Nesnažil sa ma nikdy kontaktovať, ani osobne ani sprostredkovane. Navyše, nie je nijako dokázané, že spomínanou Norou v jeho komunikácii by som mala byť ja. Spájanie jeho mena s mojou osobou preto úplne odmietam," dodala.

Zasahovanie úplne vylučujú

Ďalšia predsedníčka senátu a sudkyňa Petra Príbelská zase uviedla, že osobne Kočnera nepozná a nikdy sa s ním nestretla. "Absolútne vylučujem akékoľvek kontaktovanie mojej osoby v súvislosti so súdnymi prípadmi, ktoré rozhodujem," doplnila.

"Uvedenú osobu ja osobne nepoznám a absolútne vylučujem jej zasahovanie do rozhodovacej činnosti senátu," vyhlásila predsedníčka senátu NS SR Jarmila Urbancová. "Úplne vylučujem zasahovanie spomínanej osoby do mojej rozhodovacej činnosti, spomínanú osobu vôbec nepoznám," vyjadril sa zase predseda senátu a sudca NS SR Milan Morava.

Sudcovia tak reagovali na údajnú komunikáciu Kočnera, v ktorej mal podľa portálu Aktuality.sk spomínať ĽSNS ako poistku vlády Roberta Fica (Smer-SD) po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Mal tvrdiť, že na Najvyššom súde vybaví, aby Čižnárov podnet na zrušenie strany odmietli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.