Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2019, 12:58

Kočner dal sledovať Sulíka na jeho oslave, Rajtára chcel dostať do väzenia, vyplýva z Threemy

  • Na povrch vyplávali ďalšie správy z komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou.
  • Dôvodom, prečo Tóth sledoval šéfa SaS bolo, že očakával užívanie kokaínu.
Richard Sulík
Zdroj: TASR/J. Novák

Podľa rozšifrovaných správ z Threemy dal Marian Kočner pokyn Petrovi Tóthovi, aby sledoval šéfa SaS Richarda Sulika. Informáciu priniesol portál aktuality.sk.

Koncom januára minulého roka Kočner napísal obvinenej z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Alene Zsuzsovej, že "Riško dnes oslavuje 50-ku." „Nepošleme mu nejaký bomba darček?“ reagovala Zsuzsová. Kočner odpísal, že mu poslal jeho sledovací tím.

"Vieš, že som na neho zabudol?"

Dôvodom, prečo ho Tóth sledoval bolo, že očakával užívanie kokaínu. „Prekvapilo ma to predovšetkým z dvoch dôvodov. Tým prvým je, že očakávali, že sa na rodinnej oslave, kde boli 2-ročné deti aj 70-roční strýkovia, budú užívať drogy. A druhým je neinformovanosť Mariana Kočnera a Petra Tótha. Ja som totiž kokaín nikdy neskúšal,“ povedal pre aktuality.sk Sulík.

V Threeme sa objavil aj poslanec SaS Jozef Rajtár, ktorý dlhodobo upozorňoval na Kočnerove kauzy. Z komunikácie vyplýva, že mal byť zaradený do zoznamu ľudí, ktorí chcú Kočnera kompromitovať. 

Kua. A vieš, že som na neho zabudol... Hneď ho doplním. Len niekde potrebujem na neho splašiť mail a telefón. To by si mohla ty skúsiť,“ napísal 21. apríla minulého roku Kočner.

Rajtár: Namiesto toho skončil v base on

Dodal, že Rajtár pôjde do basy za vydieranie. Zsuzsová sa spýtala, že za vydieranie koho? „Mňa,“ napísal Kočner. „Ja sa z toho poj...m. To ti jak napadlo?“ reagovala Zsuzsová. Kočner jej odpísal, že keď všetko klapne a pandle budú poslúchať tak do dvoch týždňov ho máme na udici. Inak to nejde.

Rajtár v reakcii pre HNonline uviedol, že zjavne v čase, keď to Kočner s Zsuzsovou preberal, sa už chystalo jeho zatknutie.

"Tým pádom mu jeho plány nevyšli. Bol zvyknutý na to, že má svojich policajtov, prokurátorov, mal generálneho prokurátora. Ale za posledné roky sa táto situácia zmenila. Kočner napáchal toľko vecí, že keď som na neho začal dávať trestné oznámenia, tak už si to ani sám nevedel zastaviť. Namiesto toho, že do basy dal o mňa, tak v base skončil on sám," povedal Rajtár. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.