Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2019, 11:29

Harabinova dcéra dáva na Šeligu trestné oznámenie. Ten jej odkazuje, že sa nenechá zastrašiť

Tamare Harabinovej sa nepáči, že politik hovoril o vzťahoch jej otca s Bakim Sadikim.

Harabinova dcéra dáva na Šeligu trestné oznámenie. Ten jej odkazuje, že sa nenechá zastrašiť
Zdroj: TASR/Marko Erd

Dcéra Štefana Harabina, Tamara, podala trestné oznámenie na bývalého lídra hnutia Za slušné Slovensko a dnes jednej z tvárí vznikajúcej strany Za ľudí, Juraja Šeligu. Ten jej odkazuje, že sa nenechá zastrašiť. 

Harabinovej sa nepáči, ako Šeliga hovoril o jej otcovi. "Nedovolím, aby nejaký tajtrlík pána Kisku, nejaký pán Šeliga, urážal a ohováral môjho otca a tvrdil, že je v blízkom vzťahu s drogovým dílerom Bakim Sadikim," povedala vo videu zverejnenom na sociálnej sieti. Harabinová dodáva, že práve počas pôsobenia jej otca vo funkcii predsedu na Najvyššom súde, bol Sadiki právoplatne odsúdený.

Tvrdí, že si chce otca zastať a tak podáva na Šeligu trestné oznámenie. Ten však dal v reakcii najavo, že si za svojimi tvrdeniami stojí a že sa "nenechá zastrašiť." 

"Š. Harabin je zlo, ktoré do politiky nepatrí a nič na tom nezmenia ani nezmyselné trestné oznámenia. Zlu sa neustupuje," odkázal Šeliga.

Harabina začal kritizovať po tom, ako ten ohlásil kandidatúru na post predsedu Najvyššieho súdu. "Jeho kontakty s mafiánom Sadikim, konšpirácie a klamstvá, ktoré šíri, šikanovanie kolegov na Najvyššom súde, politizácia justície, to všetko sú dôvody, prečo by nie len že nemal kandidovať na predsedu Najvyššieho súdu, ale nemal by byť už ani sudcom, pretože nespĺňa podmienku nezávislosti sudcu," napísal vtedy na Facebook Šeliga.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.