Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 18:01

Saková reaguje na Fica: Nechajme orgány činné v trestnom konaní robiť si svoju prácu

Robert Fico vyzval predsedu vlády Petra Pellegriniho a ministerku vnútra Denisu Sakovú k politickej zodpovednosti.

Saková reaguje na Fica: Nechajme orgány činné v trestnom konaní robiť si svoju prácu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Nechajme orgány činné v trestnom konaní robiť si svoju prácu, uviedla ministerka vnútra Denisa Saková v reakcii na výzvu predsedu strany Smer Roberta Fica.

Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

„Orgány činné v trestnom konaní si vykonávajú svoju prácu tak, ako majú, a určite celému procesu neprospieva akýkoľvek tlak,“ uviedla Saková.

Podľa nej je prezident Policajného zboru Milan Lučanský „človek na správnom mieste a v Policajnom zbore pracujú slušní ľudia“.

Predseda koaličného Smeru Robert Fico vo štvrtok vyzval predsedu vlády Petra Pellegriniho a ministerku vnútra Denisu Sakovú k politickej zodpovednosti.

Fico taktiež vyzval policajného prezidenta Milana Lučanského a generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby urobili poriadok v orgánoch činných v trestnom konaní.

Fico očakáva aj zvolanie branno-bezpečnostného parlamentného výboru. Žiada zistiť, do akej miery sú orgány činné v trestnom konaní pod politickým tlakom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata