Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 13:27 Aktualizované dňa 15.08.2019 o 16:20

Danko priznal, že s Kočnerom hovoril dve hodiny: Zsuzsovú som nikdy v živote nevidel

Andrej Danko odmieta, že by mu Peter Tóth či Marian Kočner dodávali podklady do televíznych diskusií.

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko priznal, že sa v roku 2014 jediný raz stretol s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vyhlásil to Danko na štvrtkovom brífingu v Bratislave. Odvtedy nemal s Marianom K. žiadne osobné stretnutie, ani si s ním netyká.

"Dostal som od neho ponuky od modrého z neba po financie a rôzne výhody. Môže to potvrdiť aj Boris Kollár, Marian Kočner a aj ďalší, že som na žiadne ich žúrky, oslavy a iné výhody nenabehol," povedal Danko.

Dve hodiny s Kočnerom

Od roku 2014 sa s Kočnerom podľa jeho slov osobne nestretol, vnímal však, že ho podceňuje. "Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu aj z jeho strany využiť moju funkciu a za tým si stojím," poznamenal predseda parlamentu. Ako doplnil, stretnutie s Kočnerom trvalo dve hodiny. Danko povedal, že v trezore Kočnera ani nikoho iného nemôžu byť žiadne nahrávky obdobné niektorým opozičným lídrom.

Podotkol, že s nikým z obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nemá nič spoločné. "Nespájajte meno SNS a mňa s tými ľuďmi, žiadne výhody sme im neposkytovali. Čas ukáže, v akom rozsahu a čoho bol (Marian K. – poznámka TASR) schopný, keď som ho odmietol," povedal.

Danko potvrdil, že mu meno Alena Zs. nič nehovorí. "Neviem, či mi niekto písal alebo ma kontaktoval," povedal. Na Silvestra, keď si mal podľa Threemy s Zsuzsovou písať, mu vraj chodia tisícky správ a zo slušnosti odpisuje takmer každému.

Predsedu parlamentu zároveň udivuje, ako sa manipuluje s vážnymi vecami. Médiá "spájajú možné s nemožným". Podľa neho by malo každému záležať, aby bola vyšetrená vražda novinára a jeho priateľky.

Danka spomínal obvinený Andruskó

Denník N vo štvrtok informoval o prepisoch správ medzi Kočnerom a Zsuzsovou. Obidvaja figurujú v prípade Kuciakovej vraždy. Z nich má vyplývať, že Alena Zs. si so šéfom parlamentu písala a pýtala sa ho na zákulisné informácie.

Spomína sa v nich aj to, že mu mal Kočner poslať podklady do televíznej diskusie, ktoré pripravoval Peter Tóth.

Ten v prípade Kuciakovej vraždy vystupuje ako svedok. O tom, že sa Zsuzsová kontaktovala so šéfom parlamentu, mal vypovedať aj ďalší z obvinených Zoltán Andruskó. "Spomínala aj Andreja Danka, napríklad na Danka povedala, že je uchylák,“ povedal Andruskó.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.