Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 10:20

Zsuzsová a spol. si objednali jeho vraždu. Prokurátor povedal, čo malo byť motívom

Žilinka zároveň vyslovil presvedčenie, že sa vyšetrovateľom podarí odhaliť skutočného priameho objednávateľa.

Zsuzsová a spol. si objednali jeho vraždu. Prokurátor povedal, čo malo byť motívom
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Som absolútne presvedčený o tom, že motívom objednávateľa - objednávateľov mojej vraždy je moja práca prokurátora, v reakcii pre TASR na obvinenie Aleny Zsuzsovej a spol. to vo štvrtok povedal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka.

"Považujem to za významný krok k dosiahnutiu spravodlivosti v tomto prípade, v ktorú verím. Veľmi si vážim prácu vyšetrovateľov a prokurátorov, pretože je to veľmi zložitá kauza, čo si ako prokurátor veľmi dobre uvedomujem, a o to viac si vážim, že sa im podarilo vec zdokumentovať do štádia vznesenia obvinenia," zdôraznil ďalej prokurátor ÚŠP.

Žilinka zároveň vyslovil presvedčenie, že sa vyšetrovateľom podarí odhaliť skutočného priameho objednávateľa.

Z prípravy vraždy prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica obvinil vyšetrovateľ inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andurkóa.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali. Podľa Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj preto sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV.

Odhadoval vtedy, že sa vyšetrovanie prípravy vrážd prokurátorov a advokáta a vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po čase pravdepodobne spoja a vrátia sa pôvodnému tímu.

V súvislosti s vyšetrovaním tejto pripravovanej vraždy obvinili koncom júla Zsuzsovú, Szabóa. a Andruskóaa ďalších podozrivých Adama H. a Dávida Sz. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zsuzsová, Szabó, Marček a Andruskó sú obvinení aj z vraždy Jána Kuciaka. Alena Zs. je taktiež obvinená z vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.