Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 00:00 Aktualizované dňa 15.08.2019 o 17:01

Dva prípady, ktoré u nás vyvolávajú paniku. Máme sa jedovatého pavúka obávať?

Podľa odborníkov nie je pradiarka premnožená, u nás sa s ňou však budeme stretávať častejšie.

Po uhryznutí skončili v rukách lekárov. Cítili pálenie, svrbenie aj tŕpnutie. Takto dopadli v posledných dňoch už dvaja Slováci po kontakte s jedovatým pavúkom pradiarkou pestrou. Žena zo Stupavy skončila po tŕpnutí tela v nemocnici, muž z Malaciek skončil na pohotovosti. Prípady vyvolali obavy, či je pavúk na Slovensku premnožený a či sa jeho jedu treba skutočne obávať.


Jedovatých je viac
Sociálne siete v lete zaplavili fotografie a videá, na ktorých je veľký pavúk exotického vzhľadu. Zväčša ho našli doma, aj keď pradiarka pestrá sa vyznačuje tým, že do ľudských obydlí nelozí. Ľudia preto začali hovoriť o premnožení a obávali sa uhryznutia. „O premnožení sa určite nedá hovoriť. Je hojný práve na tých miestach, kde sú vhodné podmienky na jeho výskyt,“ vysvetľuje entomologička Martina Zvaríková z Prírodovedeckej f

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.