Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 00:00

Doplatí Truban na kauzu s drogami? Progresívci urobili pár krokov dozadu, hodnotí politológ

Krízová komunikácia Michala Trubana bola naštartovaná neskôr, ako mala byť, povedal v rozhovore pre HN šéf agentúry AKO Václav Hřích.

Situácia okolo predsedu Progresívneho Slovenska (PS) Michala Trubana je dynamická. Najskôr priznal, že užil jeden joint, neskôr, že nebol len jeden. Budú na toto voliči PS senzitívni?
Asi budú skôr senzitívni na spôsob vysvetľovania týchto videí. Ide o to, ako sa dokáže Michal Truban popasovať s touto prvou väčšou skúškou v politike. Časť voličov nemá až taký veľký problém s mäkkými drogami, ale budú pozerať na spôsob komunikácie. To hodnotenie býva často nielen z hľadiska toho, čo sa stalo, ale aj ako sa na to reagovalo.

Ako sa teda s touto situáciu Michal Truban popasoval?
Ak sa na to pozrieme čisto remeselne, tak krízová komunikácia bola naštartovaná o niečo neskôr, ako mala byť. S takýmto vyťahovaním kostlivcov z minulosti sa stretáva každý politik. A mal by byť pripravený na to, akým spôsobom reagovať. Tu sme videli, že komunikácia bola najskôr formou statusov na sociálnych sieťach, pokračovalo to natočeným osobným vyhlásením a vyvrcholilo to profesionálne natočeným spotom, ktorý je nejakým spôsobom vysvetľujúci a tému relativizuje, čo je sympatické voličom PS a Spolu.


Keď prezentoval svoje priznanie, panovali dva názory. Prvý bol, že skutočnosť, keď najskôr nehovoril pravdu, môže PS uškodiť. Druhý pohľad bol, že časti voličov môže byť sympatické, že sa ospravedlnil za klamstvo. Ako hodnotíte jeho priznanie?
Nie je to bežné. Bola to ukážka toho, že krízová komunikácia začala pracovať naplno. Pravdepodobne si uvedomili, že bude lepšie odkryť karty. Zrejme pre voličov PS a Spolu by mohol

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.