Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 14:00 Aktualizované dňa 14.08.2019 o 14:41

Spravodlivosť nemôže slúžiť individuálnym záujmom, povedala po stretnutí s Gálom Čaputová

Podľa ministra Gála je nevyhnutné zvýšiť dôveru v justíciu.

Spravodlivosť nemôže slúžiť individuálnym záujmom, povedala po stretnutí s Gálom Čaputová
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Všetky podozrenia v súvislosti s ovplyvňovaním policajtov, sudcov a prokurátorov treba prešetriť. Po stretnutí s ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom to povedala prezidentka Zuzana Čaputová. 

"Spravodlivosť nemôže slúžiť individuálnym záujmom," povedala po stretnutí. Informácie, ktoré boli v poslednom období medializované podľa nej naznačujú, že systém má trhliny.

Zverejnenú komunikáciu Mariana Kočnera označila prezidentka za "tragickú."  To, že z nej vyplývajú úzke vzťahy s predstaviteľmi polície, prokuratúry a súdov je podľa Čaputovej "absolútne neprípustné a nesmierne nebezpečné." 

Gál v tejto súvislosti uviedol, že "božie mlyny melú pomaly isto." Dodal, že "vždy sa nájdu osoby, ktoré si myslia, že sú nad zákonom, dôležité je, aby to ich presvedčenie, bolo len ich presvedčením." Je podľa neho však dôležité, že sa našli odváži policajti, prokurátori a sudcovia, vďaka ktorým sú tieto osoby teraz za mrežami.

Podľa prezidentky sa však nemôže vrhať zlé svetlo na všetkých. Ako uviedla, v justičnom systéme je stále dostatok poctivých sudcov a prokurátorov. 

Podľa ministra Gála je nevyhnutné zvýšiť dôveru v justíciu.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.