Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 12:51

Rozšifrované správy z Threemy: Kočner so Zsuzsovou sa po vražde vysmievali z Kuciaka

Z vraždy si robili posmešky, správy sú plné nenávisti a intríg.

Rozšifrované správy z Threemy: Kočner so Zsuzsovou sa po vražde vysmievali z Kuciaka
Zdroj: TASR/Dušan Hein

V rozšifrovaných správach z aplikácie Threema, ktoré má polícia k dispozícii, sú aj správy medzi Marianom Kočnerom a obvinenou z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Aleny Zsuzsovej.

V správach, ktoré zverejnil Denník N si Kočner so Zsuzsovou písali aj o Kuciakovi.

Posmešky, nenávisť, intrigy

Z vraždy si robili posmešky, správy sú plné nenávisti a intríg. V pondelok 19. augusta bude mať aj k týmto správam brífing Úrad špeciálnej prokuratúry.

Už zas nemajú, o čom písať, tak vymýšľajú blbosti? Ty nie si verejne činná osoba, nemajú právo písať o súkromnej osobe a zverejňovať jej súkromné telefonáty alebo výsluchy. Nemajú právo sa k nim ani dostať. To kde sme?,” napísala Zsuzsová Kočnerovi, keď sa v médiách objavili správy, že sa vyhrážal novinárovi.

V správach rozoberali aj čas úmrtia novinára a jeho priateľky a smiali sa na tom. Kočner sa smial, že ako môže matka Martiny Kušnírovej vedieť presný čas úmrtia. "Len zabudla na to, že mohli o 21:30 aj je…ť. Tzv. Posledný pich :))) Fuj, jak som hnusný,” hovoril Kočner. Z brutálnej vraždy mali obaja zábavu. Kočner v ďalšej správe napríklad napísal, že Jána Kuciaka vyhlásia za svätého.

Bude patrónom novinárov,” odpovedala podľa Denníka N Zsuzsová. Kočner reagoval, že to je dobrý nápad. "Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka-patróna novinárov. Kto bude lepší patrón, ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube,” vysmieval sa Kočner.

Kvasnica: Ide o mimoriadne významný dôkaz

Posmešky si robili aj z Martiny Kušnírovej. "Oni boli fakt zaujímavá dvojica. Vážne!!! Tí dvaja sa nezdajú. Robila patrónku neúplatným archeológom. Už som si dal facku,” napísal Kočner.

​Správy boli uverejnené so súhlasom Zlatice Kušnírovej, ktorá ako poškodená má právo nahliadnuť do spisu. "Nespala som už dve noci, stále myslím na moju Martinku a na Janka. To, čo tam o nich rozprávali je nechutné, odporné, ale chcem, aby ľudia videli, aká tu bola špina a čo to boli za ľudia,” povedala pre Denník N Kušnírová.

Jej právny zástupca Roman Kvasnica tvrdí, že ide o mimoriadne významný dôkaz z hľadiska preukazovania viny obvinených.

Para to spochybňuje

Kočnerov advokát Marek Para však celkovo namieta komunikáciu cez Threemu ako dôkaz. „Z výsluchu vyplynulo, že tie QR kódy sú absolútne nepriraditeľné. Pokiaľ nám nikto nepovie bez akýchkoľvek pochybností, koho sa týka ten či onen QR kód a je to len nejaká neznáma osoba, a ak sa nemôžem oboznámiť s tým systémom, akým bola záloha v telefóne obnovená, aby som to mohol spochybniť znalcami, tak nie je možné vychádzať z úplnosti a ani spoľahlivosti tohto dôkazu,“ komentoval Para.

Podľa jeho slov sa stále nedá vylúčiť, či nedošlo k manipulácii so získanou komunikáciou.

„Preto si dovolím pochybovať a samozrejme som v kontakte so znalcami a špecialistami v IT sektore, ktorí ma do tejto problematiky uvádzajú a keď to bude namieste, zverejním mnou nadobudnuté poznatky. Je podstatné to, že QR kód nie je možné priradiť ku konkrétnej osobe, to znamená, už toto narúša akúkoľvek procesnú spôsobilosť, takže zatiaľ je to na úrovni špekulácie a k špekuláciám sa zatiaľ vyjadrovať nebudeme, budeme sa riadiť faktami,“ zdôraznil Para.

Kočner v utorok vypovedal na nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa slov jeho advokáta Mareka Paru poprel účasť na skutku a jednoznačne prejavil svoju nevinu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.