Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 11:27 Aktualizované dňa 13.08.2019 o 12:04

Pellegrini nechce Gašpara na kandidátke Smeru. Teraz musí očistiť svoje meno, vyhlásil

  • Premiér Peter Pellegrini tvrdí, že Tibor Gašpar by nemal byť na kandidátke Smeru.
  • Gašpar zatiaľ o svojom vstupe do politiky nerokoval so žiadnou politickou stranou.
  • Pellegrini povedal, že Gašpar by sa mal sústrediť na vyvrátenie všetkých podozrení, aby očistil svoje meno.

Premiér Peter Pellegrini vyhlásil, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar by nemal byť na kandidátke Smeru.

"Mal by som odpovedať že to je priskoro a kandidátka sa bude riešiť až v októbri. Ale ja to poviem priamo. Na základe aktuálnej situácie si nemyslím, že by mal byť pán bývalý policajný prezident Tibor Gašpar súčasťou kandidátky našej strany," povedal Pellegrini na brífingu na Rázsochách, kde má vyrásť nová Univerzitná nemocnica Bratislava.

Mal by očistiť svoje meno

Premiér dodal, že Gašpar by sa mal sústrediť na vyvrátenie všetkých podozrení, aby očistil svoje meno. "Momentálne si nemyslím, že je to kľúčová osoba, ktorá by mala byť predmetom diskusie na kandidátku strany Smer," dodal Pellegrini.

Šéf Smeru Robert Fico minulý týždeň nepovedal, či počíta s Gašparom na kandidátke. Priamej odpovedi sa vyhol. "Touto témou sme sa v strane vôbec nezaoberali, momentálne robíme na obsahu programu," povedal Fico, ktorý bude kandidačnú listinu ako predseda strany navrhovať. 

Gašpar zatiaľ s nikým nerokoval

Gašpar zatiaľ o svojom vstupe do politiky nerokoval so žiadnou politickou stranou. V utorok (6. 8.) to uviedol pre TASR s tým, že to nie je jeho priorita. Vstup do politiky však nedávno na sociálnej sieti označil za jediný zákonný spôsob, ako môže občan presadzovať svoj názor.

Tibor Gašpar bol v období rokov 2012 až 2018 prezidentom Policajného zboru. Z funkcie odišiel po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Následne sa stal poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej, kde skončil 31. januára 2019 po medializácii kauzy lustrácie novinárov. Podľa slov ministerky tak urobil pre uvoľnenie atmosféry a zníženie tlaku na jeho osobu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.