Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Veľké zmeny u burzového giganta

Právnici Deutsche Bank pripravili kroky na najväčšiu reštrukturalizáciu biznisu banky za posledné desaťročia.

Veľké zmeny u burzového giganta
Zdroj: Reuters

Právnici Deutsche Bank pripravili kroky na najväčšiu reštrukturalizáciu biznisu banky za posledné desaťročia.

Transakční advokáti, ktorí získajú túto zákazku, zrejme urobia obchod roka. Kedysi jedna z najväčších investičných bánk na svete Deutsche Bank sa rozhodla radikálne transformovať svoj biznis. S otázkami na ďalšie smerovanie ich biznisu sme preto oslovili samotnú Deutsche Bank.


Množstvo zmien v právnej štruktúre
Obrátili sme sa na londýnsku pobočku aj na frankfurtské hlavné sídlo banky v problémoch. Podľa Alison Moodyovej z komunikačného oddelenia londýnskej pobočky Deutsche Bank chce banka rezolútne prekopať svoj biznis model. „Deutsche Bank radikálne transformuje svoj obchodný model tak, aby bol ziskovejší, zlepšoval návratnosť pre akcionárov a poháňal dlhodobý rast,“ vysvetlila Moodyová. „Na uskutočnenie tejto transformácie výrazne zredukujeme investičnú banku a naším cieľom je do roku 2022 znížiť celkové náklady o štvrtinu.“ Pri všetkých týchto zmenách musia banke asistovať skúsené tímy transakčných právnikov. Tí sa špecializujú okrem fúzií a akvizícií práve aj na odpredaje častí firiem, takzvané spin-offy.


Časť z biznisu sa zlikviduje úplne a zvyšok Deutsche prevedie na iné investičné banky. Oznámil to generálny riaditeľ Christian Sewing. Spomína sa najmä francúzsky konkurent BNP Paribas. Kupujúci sa musí presvedčiť o kvalite

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.