Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Veľké zmeny u burzového giganta

Právnici Deutsche Bank pripravili kroky na najväčšiu reštrukturalizáciu biznisu banky za posledné desaťročia.

Veľké zmeny u burzového giganta
Zdroj: Reuters

Právnici Deutsche Bank pripravili kroky na najväčšiu reštrukturalizáciu biznisu banky za posledné desaťročia.

Transakční advokáti, ktorí získajú túto zákazku, zrejme urobia obchod roka. Kedysi jedna z najväčších investičných bánk na svete Deutsche Bank sa rozhodla radikálne transformovať svoj biznis. S otázkami na ďalšie smerovanie ich biznisu sme preto oslovili samotnú Deutsche Bank.


Množstvo zmien v právnej štruktúre
Obrátili sme sa na londýnsku pobočku aj na frankfurtské hlavné sídlo banky v problémoch. Podľa Alison Moodyovej z komunikačného oddelenia londýnskej pobočky Deutsche Bank chce banka rezolútne prekopať svoj biznis model. „Deutsche Bank radikálne transformuje svoj obchodný model tak, aby bol ziskovejší, zlepšoval návratnosť pre akcionárov a poháňal dlhodobý rast,“ vysvetlila Moodyová. „Na uskutočnenie tejto transformácie výrazne zredukujeme investičnú banku a naším cieľom je do roku 2022 znížiť celkové náklady o štvrtinu.“ Pri všetkých týchto zmenách musia banke asistovať skúsené tímy transakčných právnikov. Tí sa špecializujú okrem fúzií a akvizícií práve aj na odpredaje častí firiem, takzvané spin-offy.


Časť z biznisu sa zlikviduje úplne a zvyšok Deutsche prevedie na iné investičné banky. Oznámil to generálny riaditeľ Christian Sewing. Spomína sa najmä francúzsky konkurent BNP Paribas. Kupujúci sa musí presvedčiť o kvalite

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.