Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 17:43

Ficov Smer reaguje na Trubana. Očakáva, že polícia prešetrí, či šéf progresívcov predával drogy

Podozrenie podľa Smeru vyplýva z internetovej komunikácie, pričom k jej autenticite sa podľa strany Truban priznal.

Strana Smer-SD očakáva, že polícia a prokuratúra prešetria, či predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban obchodoval s tvrdými drogami. V piatok o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Smer reaguje na Trubana

Podozrenie podľa Smeru-SD vyplýva z internetovej komunikácie, pričom k jej autenticite sa podľa strany Truban priznal. "Obhajoba pána Trubana, že s predajom päť gramov bieleho len žartoval, je po jeho priznaní sa z užívania tvrdých drog nedôveryhodná," uviedol Smer.

​"Ja som nikdy v živote drogy nepredával, ani som nič podobné nerobil...ani som nikdy drogy nepestoval," reagoval na brífingu líder progresívcov.

Truban sa priznal k opakovanému užívaniu marihuany a tvrdí, že pred 12 rokmi vyskúšal aj LSD.

Ku komunikácii okolo jeho predchádzajúceho videa, v ktorom opisoval školákom svoje zážitky s drogami, povedal, že sa "zachoval ako politik, ktorým nikdy nechce byť".

Dodal, že marihuanu mal viackrát a nebolo to iba raz na internáte.

Trubanovo vysvetlenie

Truban v piatok na brífingu vysvetlil, prečo minulý týždeň klamal, keď hovoril, že mal v minulosti iba jedného jointa a vo štvrtok vo videu priznal, že ich bolo viac a vyskúšal aj LSD.

​"Bolo to pre mňa ťažšie obdobie, nechcem sa vyhovárať, ale začala sa antikampaň voči mne aj mojej rodine. Bál som sa, že ohrozím koalíciu, skratovito som odpovedal. Premýšľal som nad tým. Nechcem sa v politike dať do prúdu, keď tu niekto popiera, že bol v nejakom byte a pil iba kolu. Moje ponaučenie je, že budem poriadne premýšľať predtým, keď čokoľvek poviem," doplnil Truban.

Beblavý na brífingu povedal, že výmena lídra nie je na programe dňa. "Je to podľa mňa nemilá vec, ktorá sa stala, lebo Mišo nastúpil na politickú scénu veľmi dobre. Ukázal osobnostné vybavenie aj schopnosť dať nás dokopy. Je to zakopnutie, ktoré ma mrzí," povedal Beblavý.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.