Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 16:11

Od Pellegriniho odchádza šéf komunikácie, posilní Druckera

S predsedom vlády Petrom Pellegrinim sa dohodli na ukončení pôsobenia k 31. augustu.

Od Pellegriniho odchádza šéf komunikácie, posilní Druckera
Zdroj: TASR/Marko Erd

Riaditeľ tlačového a informačného odboru Úradu vlády Tomáš Kuča bude vo svojej funkcii pôsobiť oficiálne do konca augusta. Potvrdil to Úrad vlády.

Jeho ďalšie profesijné kroky budú smerovať k bývalému ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi, o čom informoval aj portál Aktuality.sk.

Spolupracovali roky

"Tomáš Drucker, ktorého považujem za profesionála orientovaného na výsledky a s ktorým som niekoľko rokov spolupracoval na Slovenskej pošte, ako aj v rezorte zdravotníctva, ma oslovil na spoluprácu. Vyhodnotil som to ako profesionálnu výzvu a súhlasil som," uviedol v stanovisku.

Ako doplnil, s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD) sa dohodli na ukončení pôsobenia k 31. augustu, pričom do tohto termínu si bude Kuča čerpať zostatkovú dovolenku.

"Rovnako považujem za dôležité poďakovať Petrovi Pellegrinimu, ktorého vnímam ako mimoriadne pracovitého pragmatika a profesionála, za príležitosť pracovať v jeho tíme na Úrade vlády SR. Je to pre mňa veľká profesionálna skúsenosť," doplnil.

Drucker je v regiónoch

Kuča vo funkcii pôsobil od 1. novembra minulého roka. Dovtedy pôsobil ako riaditeľ komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva. Pred príchodom na ministerstvo zdravotníctva pôsobil ako vedúci odboru komunikácie Slovenskej pošty. Vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. V prostredí médií a komunikácie sa pohybuje viac ako 20 rokov.

​Drucker už dlhšiu dobu avizuje, že zvažuje založenie politickej strany, hoci jej vznik stále oficiálne nepotvrdil. Skonštatoval, že si uvedomuje, že ak sa chce ktokoľvek zapojiť do najbližších parlamentných volieb, musí sa prejaviť teraz. Počas leta chce o prípadných riešeniach hovoriť s ľuďmi v regiónoch.

​​Vo februári tohto roka povedal, že nová strana, ktorú zamýšľa, môže byť úspešná. Podľa svojich slov by chcel v politike viac normálnosti a ľudí, ktorí sú schopní riešiť problémy, nie o nich iba rozprávať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.