Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2019, 12:12 Aktualizované dňa 08.08.2019 o 15:30

Čierny deň pre železnice pokračuje, v Trnave horel ďalší vlak

Pre požiar rušňa a prerušenie dopravy meškali aj medzinárodné vlaky.

Čierny deň pre železnice pokračuje, v Trnave horel ďalší vlak
Zdroj: HN

Železničná doprava medzi stanicami Bratislava-Vajnory a Bratislava-Vinohrady bola dnes prerušená. Na trati horel rušeň. Potvrdil to hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Premávku obnovili po viac ak dvoch hodinách. Cestujúci však musia počítať s meškaním niektorých vlakov z Bratislavy od 73 do 144 minút.

"Požiar je uhasený, do 15 minút by sme mali vlak stiahnuť do stanice. Cestujúci boli presunutí na stanicu a môžu využiť MHD," povedal Kováč a dodal, že rušeň patril spoločnosti Cargo.

V priebehu dňa odstavil požiar ďalší vlak. Rýchlik Spišan smerujúci z Bratislavy do Košíc musel zastaviť Trnave. Vlak minimálne 45-minútové meškanie.

Meškajú aj medzinárodné vlaky

Dodal, že vlak smeroval do hlavnej bratislavskej stanice. Cestujúcich podľa jeho slov za asistencie hasičov presunuli do stanice Vinohrady.

Pre požiar rušňa a prerušenie dopravy meškali aj medzinárodné vlaky. "Naberú meškanie zhruba 50 až 80 minút," skonštatoval.

Veľké meškania spôsobili aj nočné búrky

Problémy na železniciach hlásia cestujúci už od skorého rána. Následkom nočných búrok popadali na viaceré úseky tratí stromy, čo spôsobilo veľké meškania. 

Najviac problémov na trati spôsobili spadnuté stromy v úseku Veľké Leváre - Malacky, vlak z Prahy do Bratislavy preto meškal 119 minút.

Problémy spôsobili stromy či konáre aj v úsekoch Zbojská - Pohronská Polhora, Sekule - Veľké Leváre, Nová Baňa - Hronský Beňadik či Topoľčany - Ludanice a ďalšie.

Najväčšie meškanie mali vlaky v úseku Sekule - Kúty-štátna hranica, a to až do 319 minút. Doprava bola po búrke prerušená aj medzi Ivankou pri Nitre a Nitrou. Podľa slov hovorcu tiež zaznamenali výpadok napájania v stanici Bratislava.

Podľa Kováča by malo byť aktuálne sprejazdnené celé Slovensko. Niektoré spoje však naďalej meškajú.

"Z dôvodu nočného prerušenia dopravy kvôli poveternostným vplyvom sú problematickými jednokoľajné trate a taktiež vznikajú problémy v obratoch vlakových súprav a so zabezpečením personálu do vlakov," dodal hovorca ZSSK.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.