Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 08:27

Písal si s Kočnerom cez Threemu. Skončil šéf tímu, ktorý vyšetruje Kuciakom odhalené kauzy

Časti Kočnerovej komunikácie prostredníctvom aplikácie Threema nedávno unikli do médií.

Marián Kočner
Zdroj: TASR/J. Kotian

Šéf špeciálneho vyšetrovacieho tímu Novinár, ktorý sa zaoberá kauzami, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak, musel skončiť.

Dôvodom je, že prostredníctvom aplikácie Threema komunikoval s Marianom Kočnerom, ktorý v mnohých Kuciakom opísaných kauzách figuruje a je obvinený v prípade jeho vraždy. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Odovzdal ju Tóth

Správa, že sa Europolu podarilo prelomiť Kočnerovu šifrovanú komunikáciu, sa objavila v médiách koncom mája.

Komunikácia sa nachádzala v mobile iPhone X, ktorý bol zaistený v aute Kia Rio. Pred políciou mal mobil Peter Tóth, ktorý pôvodne pre Kočnera sledoval novinárov a v súčasnosti v prípade figuruje ako utajený svedok. Ten vozidlo aj s telefónom odovzdal polícii.

Aplikáciu Threema, ktorá je nástrojom na bezpečnú komunikáciu, používajú ľudia pohybujúci sa v bezpečnostných zložkách či v politike.

Časti komunikácie unikli

Časti Kočnerovej komunikácie prostredníctvom aplikácie Threema s jeho pravou rukou Štefanom Ághom a s nitrianskym oligarchom Norbertom Bödörom nedávno unikli do médií. Predtým ich preložil súdu v procese v kauze zmenky, v ktorom je Kočner spolu s Pavlom Ruskom obžalovaný z falšovania, prokurátor Ján Šanta.

​Kočner sa s Ághom bavili aj o tom, ako robili "slinoviny". "Robiť slinoviny" je podľa obžaloby termín, ktorý používali na falšovanie zmeniek a vyrábanie falošného Ruskovho podpisu. Slintoš je totiž Ruskova prezývka.

S Bödörom Kočner rozoberal okolnosti v kauze zmenky a situáciu v polícii, pričom nitrianskeho podnikateľa viackrát žiadal o zásahy na polícii v prospech jeho osoby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.