Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 00:00

Ako by vyzerala SaS bez Richarda Sulíka​

Predseda nečakane zvolal mimoriadny kongres, kde plánuje potvrdiť svoje líderstvo.

Ako by vyzerala SaS bez Richarda Sulíka​
Zdroj: TASR

V priebehu niekoľkých mesiacov na čele SaS dochádza k ďalším otrasom. Len krátko po tom, ako Richard Sulík priznal, že svoje lukratívne miesto ponúkol spoluzakladateľovi strany Robertovi Mistríkovi, čoraz viac sa nahlas hovorí o ďalšej nepredvídateľnej situácii v najvyšších poschodiach u liberálov. Sulík totiž zvolal po lete neplánovaný stranícky kongres, na ktorom by sa malo rozhodnúť o jeho osude na čele strany. Paradoxne, v súčasnosti o post lídra neprejavil nikto ďalší záujem. Zároveň sa tak však otvorila otázka, do akej miery SaS stojí a padá práve na osobe Richarda Sulíka.

Líder Sulík
„Je dôležité, aby sa členovia mohli demokraticky vyjadriť,“ argumentoval šéf liberálov po zvolaní nečakaného straníckeho kongresu. Ten sa uskutoční namiesto oficiálneho dátumu po parlamentných voľbách v roku 2020 už tento september a gro schôdze bude tvoriť voľba nového predsedu. Samotný Richard Sulík sa tak bude musieť vzdať funkcie a následne čakať, že bude na čelo strany opakovane zvolený. Na otázku HN, či si takýmto prekvapivým spôsobom snaží umocniť líderstvo, odpovedal spočiatku stručne: „Nie umocniť, ale potvrdiť“. A následne odpoveď rozvil: „Na septembrovom kongrese sa dám potvrdiť ako predseda strany SaS a odštartujeme kampaň,“ avizuje.


Ako o Sulíkovom súperovi vo voľbách sa v minulosti intenzívne hovorilo o podpredsedovi strany Ľubomírovi Galkovi. Ten však vyhlásil, že po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.