Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 15:58

Príkaz na zadržanie Bödöra vydržal len 27 minút, prokurátor ho potom zrušil

Prokurátor v novembri minulého roka zrušil príkaz na zadržanie Norberta Bödöra krátko po jeho vydaní.

Príkaz na zadržanie Bödöra vydržal len 27 minút, prokurátor ho potom zrušil
Zdroj: TASR

Na konci novembra minulého roka vydal prokurátor príkaz na zadržanie nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Krátko na to ho však zrušili. 

​​Informáciu priniesla Nadácia Zastavme korupciu a portál Aktuality.sk. Zadržanie malo súvisieť s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bödör mal byť podozrivý zo sledovania novinárov.

Denník N informoval, že príkaz platil len 27 minút. Príkaz na zadržanie a jeho zrušenie mal prísť pred posledným novembrovým víkendom. Bödör sa následne po víkende sám prihlásil na polícii s tým, že je pripravený spolupracovať. 

Tým mal orgány činné v trestnom konaní prekvapiť, keďže vyvstala otázka, odkiaľ o svojom plánovanom zadržaní vedel.

S Bödörom sa policajti následne dohodli, že ho nezadržia, ale len vypočujú.

Kočnerovo auto pred Bödörovým hotelom 

Sledovanie novinárov si mal približne rok pred vraždou objednať Marian Kočner, ktorý je obvinený v prípade vraždy Kuciaka, u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha.

Práve Kočnerovo auto parkovalo niekoľko týždňov po vražde pred nitrianskym hotelom Zlatý kľúčik, ktorý je spájaný s Bödörovcami.

Poprel, že by mal informácie o vražde

Bödör v decembri minulého roka priznal, že na políciu prišiel sám, nie však z dôvodu, že by bol vopred informovaný z vyšetrovacieho tímu.

Hovoril, že informácie o tom, že môže mať niečo spoločné s vraždou, sa ho dotýkajú. Poprel zároveň, že by o vražde alebo o sledovaní novinárov niečo vedel.

Minulý týždeň Denník N zverejnil komunikáciu Mariana Kočnera s Norbertom Bödörom, kde hovorili o SIS, polícii, ale aj prokuratúre a prideľovaní konkrétnych prípadov konkrétnym prokurátorom. Bodör mal pre neho zabezpečovať lustrácie novinárov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.