Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 16:10 Aktualizované dňa 05.08.2019 o 17:51

Sulík zvolal mimoriadny kongres, na ktorom sa bude voliť šéf SaS. Galko vylúčil kandidatúru

Pokiaľ by v boji o predsednícky post neuspel, kandidačná listina bude podľa Sulíka závisieť od nového predsedu.

Predseda opozičnej SaS Richard Sulík zvolal na 7. septembra mimoriadny kongres strany, kde plánuje odstúpiť z funkcie šéfa strany. O post sa bude uchádzať opäť. Týmto krokom si chce potvrdiť svoju pozíciu. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

"Je dôležité, aby sa členovia mohli demokraticky vyjadriť," uviedol Sulík, ktorý sa chce uchádzať aj o líderstvo na kandidačnej listine.

​Pokiaľ by v boji o predsednícky post neuspel, kandidačná listina bude podľa Sulíka závisieť od nového predsedu.

Ako možný Sulíkov protikandidát sa spomínal podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý po júnovom kongrese kandidatúru nevylúčil.

Teraz hovorí, že zvolanie mimoriadneho kongresu ho prekvapilo. "Myslel som si, že to, že Richard Sulík bude predseda strany do júna 2020, teda dovtedy, pokiaľ mu vyprší mandát, a zároveň povedie stranu vo februári 2020 do volieb ako líder, máme už uzavreté," reagoval.

"Rozhodnutie kandidovať na predsedu SaS a viesť stranu štyri roky sa nerobí tak, že sa ráno zobudíte a večer kandidujete a ak by som sa nakoniec tak rozhodol, určite by som sa na kandidatúru zodpovedne pripravil. Vrátane kampane, kedy štyri mesiace od februára 2020 do júna 2020 pokladám za optimálnu dobu," povedal Galko pre HN.

"Na takto narýchlo zvolanom mimoriadnom kongrese 7.septembra 2019 kandidovať na predsedu SaS určite nebudem," vyhlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.