Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 14:25 Aktualizované dňa 05.08.2019 o 15:47

Ukázalo sa, že Smer kontroluje našu krajinu. Nesmieme to dopustiť, vyhlásil Kiska

Bývalý prezident Andrej Kiska odovzdal podpisy potrebné na založenie jeho strany Za ľudí.

Podľa bývalého prezidenta Andreja Kisku sa ukázalo, že Smer skutočne kontroluje našu krajinu a rozhoduje o osudoch našich ľudí. Kiska to povedal na brífingu pri odovzdaní podpisov potrebných na založenie jeho strany Za ľudí.

"Spravia všetko preto, aby človeka obvinili"

"Potvrdilo sa to, čo čom som dlhodobo hovoril a dnes to má už polícia v písomnej forme. Našu krajinu si privlastnilo veľa ľudí, ktorí si myslia, že majú právo niekoho obviniť a vykonštruovať na neho niečo. A spravia všetko preto, aby toho človeka obvinili. Zneužijú na to políciu a prokuratúru," vyhlásil Kiska.

Dodal, že sa ukázalo prepojenie Kočner, Bödörovci, Gašpar, Smer. "Nesmieme dopustiť aby našu krajinu ovládalo pár ľudí," doplnil bývalý prezident.

"Pripravujeme náš snem, ktorý bude koncom septembra. Na sneme budú zvolení predseda, podpredsedovia, všetky orgány, tak ako to zákon stanovuje, a zároveň predstavíme program," povedal.

Kiska podľa svojich slov bude kandidovať na predsedu strany. Neočakáva, že by na ustanovujúcom sneme strany kandidoval na tento post aj niekto iný, dodal však, že sa neobáva ani takejto situácie.

16 pracovných skupín

Exprezident priblížil, že na programe strany stále pracuje viac ako 16 pracovných skupín. Zdôraznil, že jedným z ich cieľov bude prinavrátiť Slovensko do rúk občanov.

V prípravnom výbore strany sú spolu s Kiskom bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, exhovorca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková a poradca exprezidenta pre vnútornú politiku Michal Luciak.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10-tisíc podpisov. Ministerstvo vnútra má do 30 dní od ich odovzdania rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.