Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 13:29

Smer podporuje Dankov stožiar. Fico mu dal dar tisíc eur

Smer prispel na stavbu stožiara pred parlamentom sumou päťtisíc eur.

Poslanecký klub strany Smer-SD prispel predsedovi Národnej rady (NR) SR Andrejovi Dankovi (SNS) na stavbu stožiara pred budovou parlamentu sumou 5-tisíc eur. Predseda Smeru Robert Fico prispel osobným darom tisíc eur. Informoval o tom hovorca strany Ján Mažgút.

"Strana Smer-SD považuje pozitívne zviditeľňovanie štátnych symbolov a prehlbovanie vlastenectva za správnu štátnu politiku, a preto bude vždy pripravená podobné aktivity podporovať," uvádza sa v stanovisku strany.

​Kancelária Národnej rady má rozpracované desiatky darovacích zmlúv v súvislosti s výstavbou stožiara pred parlamentom.

Zemné práce na osadenie stožiara by mali podľa predsedu parlamentu Andreja Danka stáť okolo 16-tisíc eur plus DPH, druhá časť výstavby by si mala vyžiadať 38-tisíc eur.

Tridsať metrov je najvyššia možná výška, ktorú povolili technici a stavební inžinieri v súvislosti so stožiarom, ktorý chce pred NR SR dať postaviť Danko.

Samotný šéf parlamentu prispel na stožiar sumou 9-tisíc eur a podobnou sumou mal prispieť aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.