Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 13:02

Členku Smeru obvinili z korupcie. Dočasne skončila ako šéfka úradu práce v Piešťanoch

Zuzana Komárková v minuloročných komunálnych voľbách kandidovala v Trnavskom kraji za stranu Smer za starostku obce Drahovce.

Úrad práce v Piešťanoch
Zdroj: ÚPSVaR

Členku Smeru a šéfku Úradu práce v Piešťanoch Zuzanu Komárkovú obvinili z korupcie. Kvôli vyšetrovaniu ju dočasne zbavili funkcie, píše portál topky.sk.

Polícia v Piešťanoch pôvodne riešila podozrenie z machinácií pri verejnom obstarávaní a zneužití právomoci verejného činiteľa.

​„V zmysle § 197 ods. 1 písm. d) Trestného poriadku bola vec odmietnutá. V časti týkajúcej sa § 261, § 262 - poškodzovanie finančných záujmov Európskej únie) a § 225 – subvenčný podvod, bola vec odovzdaná na NAKA,“ povedala pre portál hovorkyňa polície v Trnave Martina Kredatusová.

Hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová doplnila, že ide o trestnú vec, "ktorá sa nachádza v štádiu trestného konania v prípravnom konaní, ktoré má zásadne neverejný charakter". Preto neposkytuje žiadne bližšie informácie. Hovorkyňa doplnila, že postupujú neverejným spôsobom, aby skutok náležite objasnili a zaistili páchateľov.

Dočasný odchod z funkcie povrdil aj Úrad práce. „Spomínaná štátna zamestnankyňa bola v súlade s § 66 ods. 1 zákona o štátnej službe dňom 9. 7. 2019 zaradená mimo činnej služby na základe obvinenia vydaného orgánmi činnými v trestnom konaní,“ uviedla hovorkyňa úradu Jana Lukáčová.

Komárkovú nominoval do funkcie Smer-SD. Nahradila nominanta Smeru-SD Miloša Tamajku, ktorý sa stal primátorom mesta a na poste pôsobila päť rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.