Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2019, 16:39

Kiskova strana vyzbierala dostatok podpisov na registráciu

V septembri chce strana Za ľudí predstaviť svoj program.

Kiskova strana vyzbierala dostatok podpisov na registráciu
Zdroj: TASR

Strana Za ľudí získala dostatok podpisov na oficiálnu registráciu. V nedeľu o tom informoval líder strany a bývalý prezident Andrej Kiska na sociálnej sieti.

Avizoval tiež, že všetky podpisové hárky odovzdá v pondelok spolu s kolegami na Ministerstve vnútra

"Počas leta denne pracujeme s desiatkami expertov na programe, ktorý predstavíme v septembri. Podpisov na založenie strany máme ďaleko viac, ako je nevyhnutých 10-tisíc," priblížil Kiska.

Na Slovensku je zaregistrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Od januára sú účinné nové pravidlá pre politické strany, ministerstvo vnútra na ne upozorňuje na svojej webstránke.

Zákon okrem iného určil stranám limity na počet členov, má zabrániť kupovaniu strán a upravuje nakladanie s finančnými darmi.

Novinkou je aj to, že názov politickej strany alebo jej skratka nesmú obsahovať meno alebo priezvisko osoby, ktorá je štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom prípravného výboru strany.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.