Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2019, 12:08

Mečiar pracuje na vzniku novej strany. Spoluprácu s Harabinom nevylučuje

To, či sa sám vráti do politiky nateraz neupresnil.

Mečiar pracuje na vzniku novej strany. Spoluprácu s Harabinom nevylučuje
Zdroj: HN/Peter Mayer

Bývalý premiér Vladimír Mečiar pracuje na vzniku novej politickej strany, ktorá by sa verejnosti mala predstaviť už v septembri. Povedal to v rozhovore pre Plus 1 Deň.

"Bude nová a bude zaujímavá aj programovo, ale hlavne bude iná ako ostatné strany. Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste," povedal o strane

​Mečiar. Dodáva však, že nejdú zakladať úplne nový subjekt ale prevziať a zmeniť už existujúcu stranu. "Tá strana existuje. Do týždňa zmení stanovy a názov," priznal. 

To, či sa sám vráti do politiky nateraz nie je isté. Tvrdí len, že s prípravou strany pomáha. "Možno to vyvrcholí tak, že budem niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec," povedal v rozhovore. Strana má podľa neho dostatok lídrov a všetci sú verejne známi. 

Nevylúčil ani to, že jedným z nich bude Štefan Harabin. Ako tvrdí Mečiar, s bývalým ministrom spravodlivosti a predsedom Najvyššieho súdu sa však nestretávajú. "Osobný styk je zbytočný, navyše by bol každému podozrivý. Ale keď príde správny čas, budeme stáť vedľa seba," uzavrel. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.