Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2019, 11:22 Aktualizované dňa 01.08.2019 o 12:32

Kočnerovi robili špinavú prácu osobní vyšetrovatelia, snažili sa zlikvidovať aj mňa, tvrdí Kollár

Voči sebe zachytil Boris Kollár tri trestné stíhania, ktoré mali viesť dnes už bývalí vyšetrovatelia Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský.

Kočnerovi robili špinavú prácu osobní vyšetrovatelia, snažili sa zlikvidovať aj mňa, tvrdí Kollár
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Organizovaná zločinecká skupina cieľavedome zneužívala policajnú moc, niektorých okresných prokurátorov, sudcov a podsvetie na to, aby diskreditovala nepohodlných politikov, povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár v reakcii na informácie zverejnené v Denníku N.

Tie hovoria o pokusoch Mariana Kočnera a Norberta Bödöra diskreditovať Kollára a iných politikov.

Voči sebe zachytil Kollár tri trestné stíhania, ktoré mali viesť dnes už bývalí vyšetrovatelia Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský.

Podľa neho sa ho snažili zlikvidovať rovnako ako Daniela Lipšica, Igora Matoviča a Gábora Grendela (obaja OĽaNO): „Záhadne to boli vždy Jombik a Barachovský, osobní vyšetrovatelia Mariana K., ktorí mu robili špinavú prácu.“ Podľa Kollára mu otvárali a zatvárali kauzy, keď začali stíhať údajne na jeho objednávku, poprípade zastavovali trestné stíhania vedené voči nemu.

Na zverejnenie komunikáce reagoval aj poslanec OĽaNO Gábor Grendel. "Ak sa tento štát nevysporiada so všetkými politikmi, policajtmi, prokurátormi, sudcami, notármi, znalcami atď., ktorí pomáhali Mariánovi Kočnerovi, tak skôr či neskôr tu vyrastú ďalší Kočnerovia," uviedol Grendel na sociálnej sieti.

„Z komunikácie je zrejmé, že sa výraznou mierou snažil o trestné stíhanie a diskreditáciu najmä Daniela Lipšica (Lipstein, Gambino), Igora Matoviča, Borisa Kollára (vlekár) a Andreja Kisku,“ uvádza podľa Denníka N policajt, ktorý analyzoval prepis komunikácie medzi Norbertom Bödörom a Marianom Kočnerom. Ten opisuje aj, ako Kočner s Bödörom konali v prospech strany Smer.

Daniela Lipšica komunikácia medzi Kočnerom a Bödörom neprekvapila. "Zločinecké skupiny a biele goliere sa už od času môjho pôsobenia vo funkcii ministra spravodlivosti snažia o moju diskreditáciu, kriminalizáciu a likvidáciu," uviedol.

Časť tejto komunikácie predložil senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta vo veci údajného falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

V kauze sú obžalovaní Marian Kočner a niekdajší riaditeľ televízie Pavol Rusko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.