Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2019, 00:00

Dospelí tiež môžu mať na internete pre peknú babu problémy

O nástrahách internetu a ťaživej téme detskej pornografie sa HN rozprávali so šéfom odboru prevencie kriminality Jozefom Halcinom.

Dospelí tiež môžu mať na internete pre peknú babu problémy
Zdroj: Pixabay

Okrem boja proti extrémizmu, obchodovania s ľuďmi či podvodov na senioroch sa váš odbor začal zaoberať aj pitím alkoholu u tínedžeriek. Prečo takéto špecifické zameranie?
Každý rok sa snažíme identifikovať trestné činy, ktoré najviac rastú a ktoré najviac klesajú. Aj tento rok sa nám potvrdilo, že najviac rastúcich trestných činov bolo spáchaných pod vplyvom návykovej látky. Návyková látka je na Slovensku ešte často alkohol. Išlo aj o dopravné nehody, no je to reakciou na to, že niekde sa začalo s požívaním alkoholu. Keď sme komunikovali s odborníkmi, tak nám povedali, že to nie je otázka 18 rokov a vyššie, ale 12 rokov a vyššie. Ak to chceme znížiť a eliminovať, musíme začať s prvopočiatkami – tam, kde to vzniklo.

Aké nástroje odbor napríklad používa?
Podporovali sme napríklad dokumentárny film, ktorý sa témou zaoberá a zachytáva príbehy mladých dievčat. Je oveľa drastickejšie, keď to ukazujete na dievčati ako na chlapcovi. To, ako môže dopadnúť konzumácia alkoholu, sa snažíme ukazovať mladým ľuďom. Nie je žiadnym tajomstvom, že už na základných školách holdujú alkoholu, tak sa nemôžeme tváriť, že to neexistuje, a potom ich chytať pod vplyvom alkoholu. Snažíme sa zachytiť tie prvopočiatky. Zárov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.