Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2019, 18:00

Lipšic kritizoval Kočnerovho advokáta: Čítali aj časti, ktoré s prípadom vôbec nesúvisia

Zástupcovia obhajoby počas pojednávania čítali listinné dôkazy, ich postup kritizoval aj prokurátor Šanta.

Advokát Markízy po súdnom pojednávaní v kauze zmenky kritizoval zdĺhavé čítanie listinných dôkazov, ktoré vykonávala obhajoba obvineného Mariana Kočnera.

​"Listinné dôkazy sa čítali aj v častiach, ktoré s prejednávanou vecou nijako nesúvisia," povedal Lipšic. "Právo obhajoby komentovať nebudem, či tým obhajoba získava alebo skôr nie nechávam na ich posúdenie. Nechcem kolegov a ich taktiku verejne komentovať," dodal.

Postup obhajoby už počas pojednávania namietal prokurátor Ján Šanta. Podľa neho advokáti zachádzali do zbytočných detailov a čítali aj dokumenty, ktoré s prípadom nesúvisia. 

​Advokát sa vyjadril aj k neúčasti Petra Tótha na zajtrajšom pojednávaní, kde mal vypovedať. Tóth si bol blízky z obžalovaným Marianom Kočnerom a jeho výpoveď môže byť kľúčová. 

"Peter Tóth bol dlhé roky najbližší človek Mariana Kočnera. Jeho výpoveď bude veľmi dôležitá," dodal Lipšic. "Nemá motív si vymýšľať," uzavrel. 

Na stredajšie pojednávanie sa mal dostaviť niekdajší novinár a bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten už niekoľko mesiacov spolupracuje s políciou aj vo veci sledovania novinárov, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka.

Jeho syn Samuel však informoval políciu, ktorá ho v mieste jeho bydliska hľadala, aby mu doručila predvolanie, že jeho je otec v zahraničí a nevie, kedy sa vráti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.