Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2019, 09:00

Veľký proces v kauze zmenky: Možno v stredu nedorazí žiadny svedok

​Ani na utorkovom pojednávaní senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku sa nečítala komunikácia z aplikácie Threema Mariana Kočnera či už s Norbertom Bödörom alebo Štefanom Ághom.

​Na pojednávanie prišla iba jedna svedkyňa z predvolaných troch, a to niekdajšia finančná riaditeľka TV Markíza Radka Doehring. O žiadnych zmenkách nemala do ich medializácie vedomosť. Svedok Peter Tóth si doručenku neprevzal, podľa jeho syna je v zahraničí.

​Po obedovej prestávke začal obhajca obžalovaných Dušan Pohovej, ktorý na súde prehovoril prvýkrát, čítať listinné dôkazy v plnom znení. To po prečítaní jednej z listín namietal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta s tým, že žiada čítanie listín iba v relevancii k prípadu zmeniek. Na to reagoval senát, že má obhajoba právo čítať aj celú listinu. Po ďalšej prestávke tak Pohovej pokračoval v čítaní zmlúv.

Na stredajšie pojednávanie sa má dostaviť niekdajší novinár a bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Ten už niekoľko mesiacov spolupracuje s políciou aj vo veci sledovania novinárov, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka. Jeho syn Samuel však informoval políciu, ktorá ho v mieste jeho bydliska hľadala, aby mu doručila predvolanie, že jeho je otec v zahraničí a nevie, kedy sa vráti.

Na ŠTS by mal prísť taktiež vypovedať Jozef Dučák, ktorý je obvinený aj v kauze Technopol servis spolu s Kočnerom. Ten však tvrdí, že sa nemôže zúčastniť zo zdravotných dôvodov.

V utorok sa na pojednávane do priestorov pre verejnosť dostavil opäť obvinený Ágh a taktiež advokát Norberta Bödöra Adrián Kucek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.