Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 19:18

Ruska sme sa spýtali na jeho kontakty s mafiou. Ukazuje na Volzovú

Exriaditeľ Markízy tvrdí, že v tom čase bola iná doba.

Bývalého majiteľa televízie Markíza Pavla Ruska, ktorý je obžalovaný v kauze zmenky, sme sa po súdnom pojednávaní pýtali na jeho kontakty s mafiou. 

​Rusko bol totiž už v 90-tych rokoch predvolaný ako svedok v prípadoch viacerých mafiánskych vrážd. Podsvetie sa viackrát spomínalo aj v súvislosti s obsadením televízie Markíza.

"Mafiu nám priviedla na krk pani Volzová," reagoval na otázky HN podráždene Rusko. "Vtedy bola iná doba, pozrite sa, proti komu sme bojovali," dodal. 

Podľa neho sa práve jeho bývalá spoločníčka Silvia Volzová dohadovala s mafiánmi. "Mal som k tomu blízko, lebo pani Volzová bola moja spoločníčka. To bola mafiánska spojka," dodal Rusko.

Tvrdí, že nikdy v prípadoch mafiánskych vraždách nevypovedal, ako pre HN tvrdil bývalý vyšetrovateľ Jozef Vachálek. Ten podľa vlastných slov Ruska v týchto prípadoch viackrát predvolával.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.