Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 18:30

Fico sa vysmieva opozícii: S nemým úžasom sa pozerám na tú politickú škôlku

Predseda Smeru zdôraznil, že vzhľadom na blížiace sa voľby sa môžu koaličné strany voči sebe viac vymedzovať.

Opozícia svojimi vyjadreniami tlačí koaličné strany Smer, SNS a Most do spolupráce. V súvislosti s tým, že pol roka pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami vyprší koaličná zmluva, to vyhlásil predseda Smeru Robert Fico.

"Inštinkt, že musíme spolupracovať, je veľmi silný. Ja ho stále cítim vo vládnej koalícii. Predsedovia politických strán vo vládnej koalícii komunikujú," skonštatoval expremiér.

Problém skôr vidí na strane opozície. "S nemým úžasom sa pozerám na tú politickú škôlku. To čo predstavujú títo páni, to je ... Ten nechce ísť s tým, ten nechce ísť s tým a ten sa hádže o zem, ten sa opäť hádže o zem," povedal Fico.

Takto podľa neho nemôže fungovať štát. "Ak si niekto myslí, že sedem takýchto individualít z rôznych kútov sveta, s rôznymi názormi, je schopných riadiť túto krajinu, tak sú na veľkom omyle," myslí si.

​Zdôraznil, že vzhľadom na blížiace sa voľby - predseda parlamentu a SNS Andrej Danko ich pravdepodobne vypíše na 29. februára 2020 - môže dôjsť k tomu, že sa koaličné strany budú voči sebe vymedzovať, potrebu spolupráce však napriek tomu vníma ako veľmi silnú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.