Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 00:00

Exdetektív prehovoril o hráčoch zo zmenkovej kauzy: Rusko bol prešpekulovaný, neveril by som mu

O prepojení biznisu na organizovaný zločin v súvislosti s kauzou zmenky v rozhovore pre HN zaspomínal bývalý detektív Jozef Vachálek.

V zmenkovej kauze vystupujú mená známe aj z podsvetia. Napríklad mafián Peter Čongrády, ktorý mal mať blízko aj k spoločníčke Pavla Ruska Silvii Volzovej, a tiež bol jedným z tých ľudí, ktorý mal vedieť o zmenkách. Vy ste riešili v minulosti mafiánske vraždy. Máte s Čongrádym nejakú osobnú skúsenosť?

Bol taký nenápadný, taký tichý. Veľa toho nenahovoril, no zdá sa, že pravdepodobne skôr konal.

Riešili ste ho aj v konkrétnych prípadoch vrážd?

Figuroval nám vo viacerých vyšetrovaniach, preto som ho aj viackrát predvolal. Raz, keď som tak urobil, on skrátka vôbec nechodil. Nedostavil sa na predvolanku, ako sľuboval. Jedného dňa sme s kolegom náhodou išli cez Staré Mesto v Bratislave pozrieť nášho známeho, vedúceho jednej reštaurácie. Tam sme si sadli a dali minerálku. Začali sme sa rozprávať s vedúcim a ten nám povedal, že má problémy s výpalníctvom.


S Čongrádym?

Áno, a práve tam aj bol.

Čongrády? Čo ste urobili?

No, zrazu sa pozriem, a kto tam nesedel, Peťko Čongrády. Sedel tam ešte s niekým. Zavolal som si ho a spýtal sa, prečo nechodí na výsluch, keď ho voláme. Hovoril, že aj chcel ísť, ale niečo mu do toho prišlo. Skrátka samé výhovorky. Nakoniec povedal, že v pondelok dôjde, čo nakoniec aj urobil.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.