Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2019, 16:48 Aktualizované dňa 28.07.2019 o 17:18

Matovič reaguje na kritiku od Trubana: Mohlo sa ho dotknúť, že zostal zahanbený

  • Šéf OĽaNO Igor Matovič prirovnal Michala Trubana ku "gazdovi pravice" Radoslavovi Procházkovi.
  • Šéf progresívcov vyhlásil, že si nemyslí, že Matovič dokáže zmeniť svoj dlhoročný štýl politiky.

Šéf OĽaNO Igor Matovič reagoval na kritiku zo strany šéfa progresívcov Michala Trubana. Ten povedal, že si s Matovičom nevie predstaviť spoluprácu. Šéf obyčajných ho v statuse na sociálnej sieti prirovnal ku "gazdovi pravice" Radoslavovi Procházkovi.

"Tak isto aj dnes samozvaný budúci premiér Michal Truban vopred kádruje ľudí na hodných a nehodných byť v jeho vláde. Na ľudí slušných a tých ostatných," píše Matovič. Tvrdí, že nerozumie, prečo došlo k tomuto konfliktu.

Odkaz šéfovi progresívcov

Podľa neho sa Trubana mohlo dotknúť, že sa Matovič ohradil voči tomu, že neustále prezentuje ľudí z PS/SPOLU ako nových politikov. Opäť pripomenul, že jeho jeho najbližší kolegovia Ivan Štefunko a Miroslav Beblavý sú v politike 20 resp. 17 rokov a prestriedali viacero strán.

Prípadne sa ho mohlo dotknúť, že aktívne obhajoval lož Za slušné Slovensko o tom, že som im odmietol vydať námestie SNP, hoci nik ma s takou požiadavkou neoslovil. Táto iniciatíva si však svoju chybu priznala a za svoju lož sa ospravedlnila, a tak Truban zostal zahanbený."

Podľa Matoviča sa Truban mýli, keď tvrdí, že jeho spôsob robenia politiky je prekážkou na spoluprácu medzi OĽaNO a PS a Spolu. "Ak má prísť ku skutočnej zmene, musí skončiť systém, kde existujú dve pravdy - jedna pre "našich ľudí" a druhá pre ostatných. Kde zákony a pravidlá platia podľa sympatii a známostí," doplnil.

Trubanovi odkazuje, aby používal menej slov o slušnosti a spolupráci, ale o to viac takých činov. "A hlavne menej nemiestnej pýchy a viac pokory."

Kritika od Trubana

Šéf progresívcov vyhlásil, že si nemyslí, že Matovič dokáže zmeniť svoj dlhoročný štýl politiky. Vysvetlil tiež, že starých a nových politikov nerozlišuje na základe veku či dĺžky politickej kariéry.

"Úprimne poviem, že si to neviem predstaviť, bude to náročné. Nepoznám ho dobre, ale nemyslím si, že sa dokáže zmeniť, keď takúto politiku robí dlhé roky," skonštatoval Truban v súvislosti s možnou spoluprácou s Matovičom.

Označenie pre starých a nových politikov podľa Trubanových slov nie je o tom, kto je ako dlho v politike. "Je to spôsobom robenia politiky. Nová politická kultúra, možno tak to bude menej ľudí urážať, je presne o tom, že dokážem komunikovať slušne, aj keď mám svoje hodnoty, svoj program, ale dokážem o ňom hovoriť slušne. Dokážeme sa spájať a dávať svoje egá do úzadia za nejaký vyšší cieľ. To v zásade ani opozícia nikdy nedokázala, vytvoriť spoločnú koalíciu s jedným lídrom," povedal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.