Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2019, 15:04 Aktualizované dňa 26.07.2019 o 15:52

Zsuzsovú a spol. obvinili v prípadoch príprav troch vrážd z nedovoleného ozbrojovania

Okrem Aleny Zsuzsovej v prípade polícia obvinila ďalšie štyri osoby.

Vyšetrovateľ vzniesol voči Alene Zsuzsovej obvinenie z nedovoleného ozbrojovania v prípadoch príprav vrážd advokáta Daniela Lipšica a prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Najprv o tom informovala RTVS, následne to potvrdila aj polícia.

Okrem Zsuzsovej v prípade polícia obvinila ďalšie štyri osoby. Tomáša Szabóa a Zoltána Andruskóa, ktorí sú rovnako ako Zsuzsová obvinení aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Zvyšní obvinení z prípravy troch vrážd sú Adam H. a Dávid Sz., ktorí boli zadržaní v rámci akcie NAKA pod názvom Virtuóz, ktorá sa uskutočnila 25. a 26. júla.

"V uvedenej trestnej veci bolo dňa 26.07.2019 na základe vyhodnotenia dôkaznej situácie vznesené obvinenie 5 osobám: Tomáš Sz., Alena Zs., Zoltán A., Adam H. a Dávid Sz. za spáchanie zločinu Nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami," oznámila polícia.

"Doposiaľ na Úrad špeciálnej prokuratúry nebolo doručené žiadne nové uznesenie o vznesení obvinenia k osobe Alena Zs.," reagovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica, ktorých prípravu vraždy má vyšetrovať aj policajná inšpekcia, na 99 percent lustrovali. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár to povedal vo februári tohto roku s tým, že sa na tom pravdepodobne podieľali policajti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.