Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2019, 14:45

Piešťany majú problém. Čierna stavba na Sĺňave funguje napriek výzvam

Oddychový areál vyrástol v Ratnovskej zátoke na Sĺňave bez akýchkoľvek povolení.

Bearded Brothers WakeSoul
Zdroj: Beardedbrothers

Mesto Piešťany má problém s novovybudovaným oddychovým areálom Bearded Brothers WakeSoul. Vyrástol v Ratnovskej zátoke na Sĺňave bez akýchkoľvek povolení.

Prevádzkovateľ podľa primátora Petra Jančoviča nerešpektuje žiadne výzvy zo strany radnice ani iných orgánov, čiernu stavbu pritom postavil v chránenom vtáčom území.
Koncept prevádzky v Ratnovciach je postavený na gastronómii, športových aktivitách, najmä vodnom lyžovaní, relaxe i hudobnej produkcii.

Areál otvorili v júni

Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 1. júna, areál na brehu vodného diela má moderný bazén, reštauráciu s terasou so zázemím, plážový bufet, plochu pre stanovanie.

"Pred otvorením sme spoločnosť Labonte s.r.o., so sídlom v Nitre opakovane upozorňovali, aby boli stavebné práce zastavené, nakoľko sa jedná o nepovolenú stavbu. Na žiadne výzvy spoločnosť počas výstavby ani po jej ukončení nereagovala, zariadenie prevádzkuje naďalej," konštatoval Jančovič.

K nespokojným orgánom samosprávy a štátnej správy sa pridali aj obyvatelia obytnej lokality na protiľahlom brehu Sĺňavy a obcí Ratnovce a Sokolovce, ktorých sa dotýka nielen hluk z hudobných produkcií, ale aj rušenie nočného pokoja návštevníkmi, vracajúcimi sa z podujatí.

V druhej polovici júna sa na radnici konalo prerokovanie správneho deliktu, na ktorom spoločnosť zastupoval konateľ spoločnosti Patrik Masár. Skončilo rovnako ako predchádzajúce kontakty s prevádzkovateľom.

Možná pokuta 165-tisíc eur

Mesto má v zmysle zákona možnosť v konaní udeliť pokutu do výšky 165-tisíc eur. "Pri rozhodovaní zohľadníme doterajšie konanie spoločnosti," uviedol primátor.

Medzičasom si spoločnosť dala žiadosť o dodatočné stavebné povolenie, ale podľa Jančovičových slov nebolo plnohodnotné. Primátor informoval, že všetky objekty a spevnené plochy v areáli sú stavebným úradom riešené v konaní o odstránení stavieb. "Respektíve v konaní o ich dodatočnom povolení, ktorého podmienkou je preukázanie, že stavba nie je v rozpore s verejnými záujmami," uviedol.

Radnica vzniknutú situáciu rieši s odbormi starostlivosti o životné prostredie na okresných úradoch v Piešťanoch a v Trnave, tiež so Štátnou ochranou prírody SR – Správou Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, ktorá podala podnet na políciu a chce kontrolovať a riešiť vjazdy áut do chráneného areálu pri zátoke. "Zároveň dávame podnet na úrad verejného zdravotníctva na vykonanie meraní hlučnosti," doplnila hovorkyňa mesta Drahomíra Moretová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.