Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2019, 10:30

Mal zavraždiť poslanca Rakovského. Teraz čelí ďalšiemu obvineniu

Podľa NAKA si mal v roku 2014 zadovážiť ruský granát.

Mal zavraždiť poslanca Rakovského. Teraz čelí ďalšiemu obvineniu
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Národná protizločinecká jednotka NAKA obvinila 33-ročného Petra P. z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. "Bomber", ktorý mal v roku 2013 zavraždiť mestského poslanca Mareka Rakovského, bol obvinený zo zosnovania ďalšieho výbuchu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Podľa NAKA si mal v roku 2014 zadovážiť ruský granát. "Dňa 5. februára toho roka prišiel v nočných hodinách do Detvy a aktivovaný granát hodil do dvora súkromnej firmy, čím poškodil fasádu budovy, okno, dvere a auto," uvádza polícia s tým, že motív jeho konania je predmetom vyšetrovania.

Za klamstvo zároveň označuje jeho tvrdenia v článku z roku 2018, podľa ktorých sa na danom zločine mala podieľať NAKA. "Priebeh vyšetrovania takéto obvinenie absolútne vylučuje," zdôrazňuje polícia.

Peter P. bol v roku 2018 obvinený z vraždy mestského poslanca Mareka Rakovského. Ten zomrel po výbuchu nástražného výbušného systému vo svojom aute v roku 2013.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.