Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2019, 17:20

Môže sa proces s Kočnerom a Ruskom naťahovať? Prokurátor Šanta vysvetlil, aké majú možnosti

Podľa Jána Šantu z pojednávania zatiaľ vyplynulo, že o zmenkách vedeli len obžalovaní a mŕtvi účastníci.

Proces s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom sa príliš naťahovať nemôže. Prokurátor Ján Šanta na otázku médií, či by mohol Kočner naťahovať pojednávanie v kauze zmeniek vysvetlil, čo sa musí konať prednostne.

"Lehota je daná základnými všeobecnými ustanoveniami. Vo väzobných veciach musí súd konať prednostne a urýchlene," povedal Šanta po druhom dní pojednávaní.

​Prokurátor dodal, že nemá vedomosť o tom, že by Kočner dával ďalšiu žiadosť o prepustenie z väzby. 

Šanta dvojdňové pojednávanie zhodnotil slovami, že zatiaľ z neho vyplynulo, že o zmenkách vedeli len obžalovaní a mŕtvi účastníci.

"Zmenka nikde nebola zaznamená, neexistuje po nich najmenšia stopa. Je to súčasť obhajoby pána Ruska. Ale ak niekde neexistuje zaznamenaných dve miliardy pôvodných slovenských korún od roku 2000, tak to je potom na zváženie," hovorí Šanta.

Samotný Kočner cez svojho právnika Michala Mandzáka odkázal, že chce vypovedať v kauze zmeniek. "Môj klient je pripravený vypovedať v inom väzobnom ústave ako v Bratislave, ale nie v Leopoldove," povedal Mandzák. ​

Kočner na súd odmietol prísť pre námietky, že miestnosť vo väznici v Leopoldove, kde sa stretáva so svojimi obhajcami, je monitorovaná.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.