Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2019, 09:55 Aktualizované dňa 23.07.2019 o 12:33

Matovič vysvetľoval, prečo si na týždeň rezervoval Námestie SNP. Pozýva naň aj Smer

Igor Matovič kritizoval iniciatívu Za slušné Slovensko, ktorá ho vyzvala, aby nezneužíval výročie Nežnej revolúcie.

Matovič vysvetľoval, prečo si na týždeň rezervoval Námestie SNP. Pozýva naň aj Smer
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič si stojí za rozhodnutím zorganizovať oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie na Námestí SNP v Bratislave.

Zarezervovaním námestia v dostatočnom predstihu chcelo hnutie podľa Matoviča zabrániť tomu, aby toto výročie využili extrémisti alebo ľudia, ktorí podľa jeho slov nenávidia November '89.

"Bola to občianska povinnosť. Nechceli sme sa prizerať tomu, ako fašisti demonštrujú na Námestí SNP. Urobili sme tak aj niekoľko rokov dozadu, nikomu to predtým nevadilo. Zrazu, keď sa blížia voľby, tak som najhorší nepriateľ," hovorí Matovič.

Šéf OĽaNO na brífingu kritizoval iniciatívu Za slušné Slovensko, ktorá ho vyzvala, aby nezneužíval výročie Nežnej revolúcie. "Ukázalo sa, že ide o politickú organizáciu Andreja Kisku a Progresívneho Slovenska," tvrdí. 

Podľa Matoviča hnutie nehovorí pravdu, že odmietol prenechať námestie osobnostiam revolúcie. "Keď sa toľko oháňali slušnosťou, je podlé takto klamať." Líder OĽaNO uviedol, že nikto z týchto osobností ho doteraz neoslovil, aby tak urobil.

Dodal, že zarezervovaním priestoru neurobil nič protizákonné. OĽaNO si chce okrúhle výročie revolúcie pripomenúť viacdňovým podujatím.

Matovič tvrdí, že priestor na Námestí SNP dostane každý, kto si váži November '89. Tvrdí, že na oslavy výročia pozve okrem demokratických opozičných strán aj vládny Smer. "Je to 30. výročie a chceme pozvať aj vládne strany, lebo ich voliči na tom námestí boli," vysvetlil.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.