Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 12:51

Šanta o Ruskovej výpovedi: Má právo hovoriť čokoľvek, tvrdiť akékoľvek legendy

Prokurátor sa vyjadril aj k piatej zmenke, s ktorou konfrontoval Ruska.

Prokurátor Ján Šanta, ktorý dozoruje kauzu zmenky pre médiá počas pojednávania zhodnotil výpoveď obžalovaného Pavla Ruska. 

"Má na to právo, využil svoje právo v plnom rozsahu," povedal Šanta. "Je to právo obvineného, má právo hovoriť čokoľvek, vymýšľať si, tvrdiť akékoľvek legendy, tvrdiť veci všeobecné. Vidíte, že na niektoré z konkrétnych otázok neodpovedal," dodal Šanta na otázku, či sa nebojí, že by Ruskova výpoveď ohrozila obžalobu.

Prokurátor sa vyjadril aj k novej zmenke, ktorú ukázal na pojednávaní Ruskovi. Šanta verí, že zmenka bude vedená ako dôkazný materiál, v súčasnosti je vedená ako dôkaz nevykonaný. Aj napriek tomu však s ňou konfrontoval Ruska. "Pán Rusko hovorí, že podpisoval len štyri zmenky," povedal Šanta.

​Rusko je v kauze obžalovaný spolu s Marianom Kočnerom. Markíza na dvojicu podala trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov v hodnote takmer 70 miliónov eur a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.

V tejto veci je Kočner stíhaný väzobne. Okrem toho je stíhaný aj v prípade vraždy Jána Kuciaka. Rusko je stíhaný na slobode v tejto kauze a taktiež v kauze objednávky vraždy jeho niekdajšej spoločníčky Silvie Volzovej.

Celé vyjadrenie prokurátora si pozrite vo videu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.