Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Oddeliť bludy od reality pomôže Checkbot

Slovenských tvorcov prvého Checkbota láka obrovský americký trh. Aktuálne sa chcú presadiť v Litve.

Oddeliť bludy od reality pomôže Checkbot
Zdroj: Seesame

Čo je pravda a čo lož? Čo sa tvári ako kvalitná informácia? Čo je len fantazírovanie „hejtera“ a čo z toho je podložené zdrojmi, ktoré potvrdzujú jej pravdivosť? Aj to pomáha analyzovať prvý virtuálny pomocník. Volá sa Checkbot a je zo slovenskej dielne. Informačný vesmír totiž predstavuje neobmedzený zhluk informácií.

Ten každodenne obklopuje každého z nás na prakticky okamžite po zapnutí počítača. Navyše, vďaka novým komunikačným technológiám je dnes každý z nás médium, teda nosič informácií, ktoré o sebe na dennej báze prináša. Kvalitné, overené a zdrojmi podložené dáta však často striedajú klamlivé či toxické správy. No a práve tie veľakrát používateľ surfujúci internetom nedokáže rozlíšiť.

Pomôcť má Checkbot. Za jeho vznikom stojí skupina zanietených Slovákov a za redakciu HN sme si ho spoločne s tvorcami poctivo otestovali.


Keď sa Facebook nevie opraviť sám, opravíme ho my
Preveruje, zisťuje aj vzdeláva. Je to aplikácia, ktorá v slovenskom virtuálnom priestore funguje od marca tohto roka a poskytuje toho ešte o niečo viac. Checkbot totiž používateľovi dáva návod, ako triediť informácie. A lepšie sa v nich vyznať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.