Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Oddeliť bludy od reality pomôže Checkbot

Slovenských tvorcov prvého Checkbota láka obrovský americký trh. Aktuálne sa chcú presadiť v Litve.

Oddeliť bludy od reality pomôže Checkbot
Zdroj: Seesame

Čo je pravda a čo lož? Čo sa tvári ako kvalitná informácia? Čo je len fantazírovanie „hejtera“ a čo z toho je podložené zdrojmi, ktoré potvrdzujú jej pravdivosť? Aj to pomáha analyzovať prvý virtuálny pomocník. Volá sa Checkbot a je zo slovenskej dielne. Informačný vesmír totiž predstavuje neobmedzený zhluk informácií.

Ten každodenne obklopuje každého z nás na prakticky okamžite po zapnutí počítača. Navyše, vďaka novým komunikačným technológiám je dnes každý z nás médium, teda nosič informácií, ktoré o sebe na dennej báze prináša. Kvalitné, overené a zdrojmi podložené dáta však často striedajú klamlivé či toxické správy. No a práve tie veľakrát používateľ surfujúci internetom

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.