Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2019, 11:09 Aktualizované dňa 20.07.2019 o 13:54

Farmári pred parlamentom vysypali hnoj, protestujú proti Dankovmu stožiaru

​Ich konanie odsúdila Kancelária Národnej rady SR.

Farmári pred parlamentom vysypali hnoj, protestujú proti Dankovmu stožiaru
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Nespokojní farmári dnes ráno pred parlamentom vysypali vyše 30 kubíkov maštaľného hnoja.

Iniciatíva poľnohospodárov tak protestuje proti návrhu predsedu parlamentu Andreja Danka postaviť pred budovou parlamentu 30 metov vysoký stožiar s vlajkou.

Farmári upozorňujú, že Dankov rezort poľnohospodárstva nerieši ich problémy. Namiesto toho svojvoľne stavia stožiar, tvrdia vo videu.

Danko tvrdí, že výstavba nového stožiara pred Národnou radou je dôležitá, lebo by malo ísť o dôstojné miesto na umiestnenie štátneho symbolu.

​Šéf parlamentu tvrdí, že stožiar by mohol byť dokončený 1. septembra a cena by nemala presiahnuť 34-tisíc eur s DPH. Andrej Danko prispeje na stavbu stožiara pred Národnou radou sumou 9-tisíc eur.

​Ich konanie odsúdila Kancelária Národnej rady SR. Kritizovala aj novinárov, ktorí sa zúčastnili na incidente a ohrozovali tak bezpečnosť staveniska a robotníkov.

Kancelária NR SR po incidente zabezpečila upratanie hnoja.

"NR SR vyčísli škodu, ktorá bola spôsobená tým, že boli mimoriadne povolaní zamestnanci k NR SR na pracovný výkon, objednaná technika a likvidácia odpadu. V prípade, že táto suma a okolnosti tohto incidentu naplnia skutkové podstaty trestného činu, podá trestné oznámenie," uviedol riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.