Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2019, 00:00

Pochybné výdaje pomôcok stoja poisťovne milióny eur

Kontroly poisťovní odhalili stovky zámen špeciálnych výrobkov za sériové.

Pochybné výdaje pomôcok stoja poisťovne milióny eur
Zdroj: Dreamstime

Po vážnom úraze chrbta vám lekár nariadi nosiť špeciálnu ortézu napríklad na krk, trup a hlavu. Tá má byť prispôsobená vašim telesným proporciám a závažnosti poranenia. Vo výdajni namiesto pomôcky „ušitej“ na mieru dostanete bežnú sériovú bandáž, ktorá nespĺňa predpísané kritériá. Zaplatíte za ňu však ako za pomôcku vyhotovenú na mieru. Ortézu teda preplatíte aj niekoľkonásobne, pričom liečba nemusí priniesť očakávané výsledky.


Na Slovensku pritom nejde o ojedinelú situáciu. Zdravotné poisťovne v posledných rokoch prostredníctvom špeciálnych tímov odhalili počas kontrol a dátových analýz stovky prípadov. Tá najväčšia, Všeobecná zdravotná, len v priebehu tohto roka pre podozrenia z nekalých praktík zamietla vydanie zdravotníckych pomôcok za viac ako milión eur.


Kontrolóri ušetrili milióny
Výdaj špeciálnych pomôcok štátnej poisťovne kontroluje tím revíznych lekárov, farmaceutov, analyt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.