Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2019, 00:00

Košická firma rastie. Postaví v Trebišove závod za milióny

Slovenský výrobca prídavných zariadení pre ťažkú techniku obsluhuje 20 trhov v Únii. V Trebišove preinvestuje päť miliónov eur a vytvorí desiatky pracovných miest.

Košická firma rastie. Postaví v Trebišove závod za milióny
Zdroj: Reuters

Vypaľovať, strihať, rezať, frézovať, zvárať, čistiť a lakovať. To všetko sa bude čoskoro diať v novej hale košickej spoločnosti Metalport v Trebišove. Výsledkom budú prídavné zariadenia pre stavebné, zemné i poľnohospodárske stroje, ako napríklad lyžice, rozrývače či drapáky. Tie sa následne budú montovať na ťažkú techniku globálnych výrobcov ako Caterpillar, Komatsu, JCB či Volvo.


Nová prevádzka za päť miliónov eur celkovo zamestná takmer 140 ľudí. „Výstavbou nového výrobného závodu plánujeme zväčšiť naše výrobné kapacity, pretože sa nám posledné roky významne zvýšil dopyt po našich výrobkoch. Už dosť dlho sme kapacitne vyťažení na sto percent,“ potvrdil pre HN riaditeľ spoločnosti Metalport Martin Medviď.

Dodávky do 20 krajín
Slovenský výrobca podľa vlastných slov aktuálne zásobuje svojimi výrobkami 20 krajín. Iba päť percent putuje na domáci trh. Po zvyšku je dopyt hlavne v Holandsku, Belgicku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku či Lichtenštajnsku. Metalport

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.