Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 11:00 Aktualizované dňa 18.07.2019 o 11:47

Súd rozhodol. Pachinger naďalej zostáva vo väzení

Patrik Pachinger si trest odpykáva v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove.

Súd rozhodol. Pachinger naďalej zostáva vo väzení
Zdroj: TASR/Marko Erd

Okresný súd v Trnave vo štvrtok rozhodol, že Patrik Pachinger, odsúdený koncom marca minulého roka Najvyšším súdom (NS) SR v kauze podvodu nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia na sedemročný trest odňatia slobody, nebude podmienečne prepustený.

Trest si odpykáva v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove.

O podmienečné prepustenie požiadal Patrik P. v zmysle zákonom stanovených podmienok. O to isté žiadalo aj občianske združenie Združenie poškodených občanov Banská Bystrica.

"Obe žiadosti boli zamietnuté," informovala hovorkyňa Krajského súdu (KS) v Trnave Jana Kondákorová. Doplnila, že Patrik P. voči rozhodnutiu podal sťažnosť a vec tak bude prejednávať KS.

Pachinger je známy z kauzy podvodov na nebankových spoločnostiach, v ktorej figuruje spolu s Dávidom Brtvom a Jozefom Majským Vytváraním falošných pohľadávok voči spoločnostiam mala trojica spôsobiť škodu vtedajších 448 miliónov korún, zo zatvorených pobočiek sa mala pritom obohatiť o 53 miliónov korún.

V kauze skrachovaných nebankoviek ho uznal vinným ako prvostupňový súd Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku.

Najvyšší súd SR ho napokon 28. marca minulého roka odsúdil na sedem rokov za mrežami. Od júla minulého roka si odpykáva zvyšok svojho trestu.

Súd odsúdil Brtva na deväť rokov, od augusta 2018 je však podmienečne prepustený. Pojednávanie s hlavným obžalovaným Jozefom M. zase vyčlenili na samostatné konanie. Následne senát NS SR v marci tohto roka prerušil trestné stíhanie Jozefa M. Dôvodom bolo, že obžalovaného nemohli pre ťažkú chorobu postaviť pred súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.