Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 08:02

NAKA nebude vyšetrovať správy medzi Kočnerom a Šufliarskym

Vyšetrovateľ prípad odmietol s odôvodnením, že nie je dôvod na začatie trestného stíhania.

NAKA nebude vyšetrovať správy medzi Kočnerom a Šufliarskym
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Národná kriminálna agentúra zhodila zo stola prípad esemesiek medzi Petrom Šlufliarskym a trestne stíhaným podnikateľom Marianom Kočnerom. Šufliarsky pre správy skončil vo vedení Generálnej prokuratúry.  

Minulý týždeň vyšetrovateľ prípad odmietol s odôvodnením, že nie je dôvod na začatie trestného stíhania, informuje portál Aktuality

„Neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť,“ povedala pre Aktuality hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Šufliarsky si s Kočnerom vymenili stovky správ ešte v roku 2017. Malú časť správ zverejnil líder Obyčajných ľudí Igor Matovič. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017.

Kvasnicu prekvapil dôverný vzťah

Advokáta Romana Kvasnicu, ktorý zastupuje matku zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlaticu Kušnírovú prekvapila dôvernosť vzťahu Kočnera a Šufliarskeho, ktorý bol podľa jeho slov mimoriadne priateľský. Informácie priniesol Denník N.

"Táto komunikácia je z obdobia, keď už boli verejne známe informácie o tom, akým agresívnym spôsobom pán Kočner rieši svoje problémy, keď sa vyhrážal usmrtením iným osobám,“ uviedol Kvasnica.

Šufliarsky komunikáciu nezverejnil

Šufliarsky sľúbil zverejniť komunikáciu medzi ním a Kočnerom. Mal tak potvrdiť svoje slová, že s podnikateľom o ničom vážnom nekomunikoval a esemesky boli len v rámci slušnosti a profesionality.

Neskôr prišiel s vyhlásením, že súhlas na zverejnenie komunikácie len on sám dať nemôže. Odvolal sa pri tom na telekomunikačný zákon.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.